banner609

Denizli’de Belediye Başkanından Uyarı!

Koronavirüs vakaları artmaya devam ediyor. Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, hoparlörden ilçe halkına seslenerek, vatandaşlara ciddi uyarılarda bulundu. Başkan Şevkan, “Ne hastanelerde, ne de sahada personel yetmemektedir. Solunum cihazına bağlanan hastalarımız bile bir süre acillerde beklemektedir. Tez zamanda ciddi tedbirler almazsak ölümler hepimizin canını daha çok yakacaktır” dedi.

Acıpayam 16.11.2020, 11:14 Kahraman Kahraman
Denizli’de Belediye Başkanından Uyarı!
banner930

Denizli’nin Acıpayam İlçesinde koronavirüs vakalarının son günlerde artması üzerine Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, hoparlörden ilçe halkına seslenerek, vatandaşlara ciddi uyarılarda bulundu. Acıpayam halkına seslenen Başkan Şevkan, “Daha kötüsünü yaşamamak için dinleyin. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde ve ilimizde korkutucu sonuçlar hızla gelmektedir. Hastanelerimiz artık doludur, yatak kalmamıştır neredeyse, yoğun bakımlar yetmeyecektir. Sağlık çalışanlarımız da hasta ve yorgundur. Ne hastanelerde, ne de sahada personel yetmemektedir. Solunum cihazına bağlanan hastalarımız bile bir süre acillerde beklemektedir. Tez zamanda ciddi tedbirler almazsak ölümler hepimizin canını daha çok yakacaktır. Bu hastalık sadece ileri yaşları etkilemiyor. Ne yazık ki çocuk ve gençlerimizden de zor durumda olanlar var. Bu daha ürkütücü bir tablodur. Akciğer, kalp ve beyini de tutabilmektedir. Ani kalp krizleri ve felçler meydana gelmektedir. Daha birçok etkisi olduğu ortadadır” dedi.

Başkan Şevkan, “Kendimizden başlayalım, çare bizdedir, çare elimizdedir. Maske, mesafe ve temizlik altın kurallarımızdır. 15 gün kadar kendimizi kenara çekelim, lütfen evlerden çıkmayalım. Ziyaretleri tamamen durduralım, tarlamıza bahçemize gidelim. Kalabalık yerlere gitmeyelim, bakkal ve pazarda uzun kalmayın. Pazaryerleri gezilecek yerler değildir. Zorunlu olmadıkça toplu taşıma araçlarına binmeyin, küçük araçta ise 2-3 kişiden fazla olmayın. Kahvehaneler, kafeler, lokantalar gibi yerlere gidip oturmayınız. Okullar kapandı, gençler ne yazık ki kafeleri doldurdular. Cenaze evlerinde başsağlıkları uzaktan, telefonla dilenmeli. Birebir temas çok tehlikeli. Berber salonlarında da çok dikkatli olmamız gerekiyor” diye ifade etti.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir