Denizli’nin Gizli Cennetini Devir Aldılar

Denizli’nin gizli doğal güzellikleri arasında yer alan, derin vadileri, şelaleleri, ürkütücü olduğu kadar çekici derinlik ve yüksekliklere sahip Çatak Kanyonu, el değiştirdi. Orman Bakanlığı, hem gezi hem de rafting gibi doğa sporlarına uygun Çatak Kanyonunu yapılan devir teslim töreniyle Acıpayam Belediyesine devir etti. Belediye, Çatak Kanyonuyla ilgili projelerini hayata geçirerek geniş kitleler ve doğaseverleri bölgeye çekmeyi planlıyor.

Acıpayam 07.02.2021, 18:37
Denizli’nin Gizli Cennetini Devir Aldılar
banner930

Denizli’nin Acıpayam İlçesi Olukbaşı ile Benlik mahalleleri arasında bulunan Acıpayam Çatak Kanyonuyla ilgili önemli bir değişiklik yaşandı. Dalaman Çayının hayat verdiği Gireniz Havzasında yer alan 5 büyük kanyondan biri olan Çatak Kanyonu, büyüklüğü ve bozulmamış doğallığı ile göz kamaştırıyor. Gizli bir cenneti andıran Çatak Kanyonu doğaseverler tarafından yeni yeni keşfediliyor. Su kaynağını Bozdağ’ın eriyen karlarından toplayan Çatak Kanyonu, yüksekliği yer yer 50 metreyi bulan derin yarları ile ürkütücü olduğu kadar çekici bir görünüme de sahip. Kanyon, özellikle bahar aylarında 150 santimetreye ulaşan debisi ile kısa mesafeli rafting için 1 kilometrelik bir parkura sahip. Çatak Kanyonu, 30 metre yükseklikten dökülen şelalesiyle de tüm misafirlerine görsel bir şölen sunuyor.

BELEDİYEYE DEVİR EDİLDİ

Acıpayam Kaymakamı Gürbüz Saltaş’ın da katıldığı devir teslim törenin de Acıpayam Orman İşletme Müdürü Hakkı Hakan Uysal ve Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan’ın imzalarıyla Çatak Kanyonu,  B tipi mesire alanı olarak Acıpayam Belediyesine teslim edildi. Belediye, Çatak Kanyonuyla ilgili projelerini hayata geçirerek geniş kitleler ve doğaseverleri bölgeye çekmeyi planlıyor. Başkan Şevkan, Çatak kanyonunun mevsimin her döneminde yerli ve yabancı ziyaretçilerin hizmetinde olacağını, bu güzelliği her kesin görmesi gerektiğini söyledi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir