10 Adrese Baskın

Denizli İl Emniyet Müdürlüğü ve özel harekat timleri tarafından 10 ayrı adrese yönelik eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyon sonucunda 9 şüpheli şahıs yakalanırken, çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirildi.

Asayiş 06.11.2020, 17:46
10 Adrese Baskın
banner930

Çevre illerden Denizli’ye yüklü miktarda uyuşturucu madde sevk ettikleri ve uyuşturucu madde ticareti yaptıkları değerlendirilen zehir tacirlerine yönelik elde edilen bilgiler doğrultusunda, İl Emniyet Müdürlüğü ve özel harekat timlerinin katılımıyla Denizli il merkezinde 9, Afyonkarahisar’da 1 adres olmak üzere toplam 10 ayrı adrese yönelik eş zamanlı olarak yapıldı. Operasyon sonucunda 9 şüpheli şahıs yakalanmış, daha önce soruşturma dosyası kapsamında uyuşturucu madde suçlarından yakalanıp tutuklanarak cezaevinde bulunan 4 kişi de soruşturma dosyasına dahil edildi. Yakalanan şüpheli şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda; evlerin çeşitli bölmelerine zulalanmış şekilde 15 fişek halinde 20 gram metamfetamin maddesi, 23 paket halinde 179 gram eroin maddesi, 1 gram esrar maddesi, 2 adet methadone hap, 1 adet suboxone hap, 1 birim sentetik kannabinoid maddesi,  1 adet hassas terazi, 3 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet kurusıkı tabanca, 15 adet tabanca fişeği ele geçirildi.

Ayrıca, şüphelilerden uyuşturucu madde temin eden 35  kişi de temin ettikleri uyuşturucu maddeler ile birlikte yakalanarak, haklarında Kullanmak Maksadıyla Uyuşturucu Madde Bulundurmak suçundan yasal işlem yapıldı. Yakalanan 9 şüpheli şahıs Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilecek.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir