Denizli'de hata ve dikkatsizlik 13 kişiyi canından etti

Alınan önlemlere ve yapılan uyarılara rağmen trafik kazaları can almaya devam ediyor. Denizli’de 2020 yılının ilk 3 ayında meydana gelen trafik kazalarında 13 kişi hayatını kaybederken, 904 kişi de yaralandı.

Asayiş 23.04.2020, 16:39 23.04.2020, 16:53
Denizli'de hata ve dikkatsizlik 13 kişiyi canından etti
banner930

İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM)’nün aldığı tüm önlem ve yaptığı uyarılara rağmen trafik kazalarının önüne geçilemiyor. Aşırı hız, dikkatsizlik, hatalı sollama gibi birçok kural ihlali, kazaları da beraberinde getiriyor. Türkiye’de yaşanan yüzlerce kazada yüzlerce kişi hayatını kaybederken, binlerce kişi de yaralanıyor. Denizli’de de son yıllarda araç sayısının ve nüfusun da artmasına bağlı olarak neredeyse her gün trafik kazası haberleri üzüntüye neden oluyor. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan istatistiklere göre, Denizli’de 2020 yılının ilk 3 ayında 583 ölümlü ve yaralanmalı trafik kazası meydana gelirken, 779 maddi hasarlı kaza gerçekleşti. Denizli’de meydana gelen ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarında 13 kişi hayatını kaybederken, 904 kişi de yaralandı.

Ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının nedenlerine bakıldığında, ilk sırayı sürücü hataları alırken, onu sırasıyla yaya hataları takip etti. Trafik kazalarına neden olan sürücü hatalarında ise ilk sırayı araç hızını yol, hava ve trafiğin gerektirdiği şartlara uydurmama yer aldı.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir