banner609

Denizli'yi Cehenneme Çevirdiler

Denizli’nin başı uyuşturucuyla dertte. Kenti adeta uyuşturucu cehennemine dönüştüren, özellikle gençlerin hayatlarını karartan uyuşturucu tacirlerine karşı, polis ve jandarma ekipleri operasyon üzerine operasyon düzenliyor. Öyle ki, 2020 yılında 18 büyükşehirde atık sularda yapılan uyuşturucu madde analizinde Denizli eroin kullanımında birinci sırada yer alması da kente sorunun boyutlarını gözler önüne sermeye yetiyor. Uzmanlar; ailelerin, özellikle annelerin çocuklarına çok dikkat etmesini isteyerek, sorunun çözümünün toplumun iş birliğiyle olacağı konusunda birleşiyor. Uyuşturucu şebekelerine göz açtırmayan Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, son olarak kargo aracılığıyla Denizli’ye zehir sokmaya çalışan uyuşturucu tacirini yakalayıp, zehir tacirlerine bir darbe daha vurdu.

Asayiş 21.01.2021, 20:24
Denizli'yi Cehenneme Çevirdiler
banner858

Son yıllarda uyuşturucu ulusal çapta büyük bir problem olarak gündemde yer alıyor. Denizli’de uyuşturucu konusunda oldukça muzdarip. Başta gençler olmak üzere toplumun genelini korumak için polis ve jandarma ekipleri, neredeyse her gün zehir tacirlerine karşı operasyon üzerine operasyon düzenliyor. Ardı ardına gerçekleştirilen başarılı operasyonlarla torbacılar, uyuşturucu şebekelerine darbe üzerine darbe vuruluyor. Yakalanan zanlılar adli makamlara teslim edilirken, ele geçirilen onlarca türdeki uyuşturucu imha ediliyor. Ancak Denizli’de uyuşturucu sorununun vahim bir durumda olduğu da gözlerden kaçmıyor.  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun geçtiğimiz yıl içinde paylaştığı bir veride bu tezi doğrular nitelikte. Bakan Soylu, ülkede çocukların ve gençlerin uyuşturucu kullanımının önüne geçmek için hayata geçen proje kapsamında, şehirlerin atık sularında uyuşturucu madde analizi yapıldığını duyurmuştu. Dahası analiz sonucunda 18 büyük il arasında Denizli’nin eroin kullanımında birinci sırada yar aldığını belirtmişti. Bu veri bile Denizli’nin uyuşturucuya karşı mücadelesinde güç birliği yapılması gerektiğini özetliyor. Uzmanlar; ailelerin, özellikle annelerin çocuklarına çok dikkat etmesini isteyerek, sorunun çözümünün toplumun iş birliğiyle olacağı konusunda birleşiyor.

RADYONUN İÇİNDEN UYUŞTURUCU ÇIKTI

Denizli’de polis ve jandarma geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda uyuşturucu şebekeleri ve torbacılarını peşinde. Her hafta operasyon ele geçirilen uyuşturucu ve yakalanan zanlılar kamuoyuyla paylaşılıyor. Denizli’de son operasyonda ise, kargo yoluyla Denizli’ye uyuşturucu sokulacağı bilgisi üzerine polis harekete geçti. İstihbari bilgi ve sıkı takip sonucu kargo firmasından paketini teslim alarak aracına bindiği esnada zanlı, operasyonla yakalandı. Şahsın kargo firmasından aldığı büyük kutunun içerisinde dikkat çekmemesi için üzeri beyaz havluyla sarılı  bulunan  radyoya zulalanmış 930 gram metamfetamin maddesi ve 1 fişek halinde eroin  ele geçirildi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir