banner609

Denizli’de 474 Bin Lirasını Elleriyle Dolandırıcılara Teslim Etti

Denizli’de kendisini Denizli Cumhuriyet Başsavcısı ve Denizli İl Emniyet Müdürü olarak tanıtan bir kişi, “Adınız FETÖ Terör Örgütüne karıştı” diyerek bir vatandaşı 474 bin Türk Lirası dolandırdı. Parayı poşet içerisinde alan şahısla birlikte 2 kişi, İzmir’de yakalanarak tutuklandı.

Asayiş 22.10.2020, 09:58 Kahraman Kahraman
Denizli’de 474 Bin Lirasını Elleriyle Dolandırıcılara Teslim Etti
banner858

Denizli’de kendisini polis- asker ve savcı olarak tanıtıp, telefonla ulaştıkları kişileri kandırmak suretiyle paralarını dolandırmak isteyen şahıslara yönelik yapılan çalışmalar devam ediyor. Kendilerini Denizli Cumhuriyet Başsavcısı ve Denizli İl Emniyet Müdürü olarak tanıtan bir kişi, “Adınız FETÖ Terör Örgütüne karıştı, isminizi aklayabilmemiz ve asıl suçluları tespit ederek yakalayabilmemiz için, bankada bulunan tüm paranızı çekip, yanınıza gelen sivil polise vermeniz gerekmektedir, polisler şüphelileri yakalayacaklar” diyerek müştekiyi kandırdı. Bir vatandaş banka hesaplarında bulunan toplamda 474 bin TL’yi poşet içerisinde, kendisini sivil polis olarak tanıtan şüpheliye elden teslim etti.

Polis ekipleri tarafından olayla ilgili olarak çevrede bulunan tüm güvenlik kameraları ile PTS kayıtları detaylı bir şekilde incelendi. Araştırmalar sonucunda şüphelilerin Denizli’ye 79 plakalı bir araçla geldikleri ve parayı aldıktan sonra aynı gün İzmir’e gittikleri tespit edildi. İzmir İl Emniyet Müdürlüğü ile yapılan koordineli çalışmalar sonucu 2 şüpheli şahıs İzmir’de yakalanarak tutuklandı.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir