banner609

Denizli’de Terör Operasyonu

Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından terör örgütlerine yönelik düzenlenen operasyonlarda 8 kişi tutuklandı.

Asayiş 14.06.2021, 18:11 Kahraman Kahraman
Denizli’de Terör Operasyonu
banner858

Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, FETÖ/PDY terör örgütü ile ilgili olarak yürütülen soruşturmalar kapsamında; örgüt içerisinde faaliyet yürüttükleri tespit edilen 1 ihraç öğretmen ile farklı kurumlarda aktif olarak çalışan 5 şüpheli şahıs olmak üzere toplam 6 şüpheli şahıs yakalandı. Şüpheli şahıslar hakkında FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma suçundan adli makamlarca işlem yapıldı.

FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak suçundan haklarında yakalama emri bulunan ve aranan şüpheli şahısların yakalanmasına yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda; haklarında 1 yıl 13 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan 2 şahıs ile 6 yıl 3 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan 6 şahıs olmak üzere kamudan ihraç toplam 8 şahıs yakalandı. Adli makamlara sevk edilen 8 şahıs tutuklandı.

DENİZLİ'DE PKK/KCK OPERASYONU

Denizli’de PKK/KCK Terör Örgütü ile ilgili olarak yürütülen soruşturmalar kapsamında; sosyal medya hesapları üzerinden terör örgütü propagandası yaptıkları tespit edilen 2 şüpheli şahıs yakalandı. Şüpheliler hakkında adli makamlarca işlem yapıldı.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir