banner609

Denizli’de Terör Operasyonu

Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından FETÖ/PDY, PKK/KCK ve MLKP terör örgütlerine düzenlenen operasyonlar sonucunda 28 kişi gözaltına alınırken, 7 kişi tutuklandı.

Asayiş 15.06.2020, 15:40
Denizli’de Terör Operasyonu
banner930

Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz hafta FETÖ/PDY, PKK/KCK ve MLKP terör örgütlerine yönelik operasyon düzenledi.  FETÖ/PDY terör örgütü ile ilgili olarak yürütülen soruşturmalar kapsamında; Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma suçundan haklarında yakalama emri ile aranan 1 ihraç polis ile başka İl Emniyet Müdürlüklerince aranan 2 şahıs olmak üzere toplam 19 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. 7 şüpheli şahıs çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklandı.

PKK/KCK terör örgütü ile ilgili olarak yürütülen soruşturmalar kapsamında; sosyal medya hesapları üzerinden PKK/KCK Terör Örgütü Propagandası yaptığı tespit edilen 8 şahıs yakalanarak adli makamlara sevk edildi.

MLKP terör örgütü ile ilgili olarak yürütülen soruşturmalar kapsamında; Terör Örgütü Üyesi olma ve Sosyal Medya hesapları üzerinden Terör Örgütü Propagandası yapma suçundan 1 şahıs yakalanarak adli makamlara sevk edildi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir