DNA Ele Verdi! 7 Yıl Sonra Yakalandı

Denizli’nin Pamukkale İlçesinde meydana gelen hırsızlık olayında 3 şüpheli şahıs paralarla yakalandı. Olay sonrasında zanlı S.K.’dan alınan kan ve DNA örneklerinin incelenmesi sonrasında İzmir’de 2014 yılında kasten yaralama ve 2018 yılında kasten adam öldürme olaylarında alınan DNA örnekleriyle eşleşti. Yakalanan şahıslar, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Asayiş 25.03.2021, 12:21
DNA Ele Verdi! 7 Yıl Sonra Yakalandı
banner930

Pamukkale İlçesi Yeniköy Mahallesinde meydana gelen hırsızlık olayları sonrası Jandarma tarafından çalışmalar yapıldı. Kendilerini kaymakamlık personeli olarak tanıtıp odun-kömür yardımı yapacakları bahanesiyle hırsızlık yaptığı öne sürülen 19 yaşındaki K.K., 24 yaşındaki A.D.ve 34 yaşındaki S.K., Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ile Pamukkale Ve Çardak İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan bir operasyon sonucunda paralarla birlikte yakalandı. 7 faili meçhul olay aydınlatılırken, şüpheli şahıslar tutuklanarak cezaevine gönderildi.

DNA ÖRNEĞİNDEN ŞÜPHELİ ŞAHIS YAKALANDI

Olay sonrasında şüpheli şahıslardan kan ve DNA örnekleri alındı. Jandarma Kriminal Daire Başkanlığınca yapılan analizlerde S.K. isimli şahıstan alınan DNA örneğinin; İzmir’de 2014 yılında meydana gelen kasten yaralama olayı, 2018 yılında meydana gelen kasten adam öldürme olaylarında kullanılan tabanca üzerinden alınan DNA örnekleri ile eşleşti. 7 yıl sonra DNA örneğinden şüpheli şahıs tespit edildi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir