banner609

Esnafın Kabusu Oldular

Denizli’de petrol istasyonlarına, döviz bürolarına ve çeşitli işyerlerine alışveriş esnasında sahte 50 Euro veren 4 kişi yakalandı. ‘Parada Sahtecilik’ suçlarından adli makamlara sevk edilen 4 şahıstan 2’si tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Asayiş 23.04.2021, 18:56 Kahraman Kahraman
Esnafın Kabusu Oldular
banner930

Denizli’de esnaflara alışveriş yaptığı sahte 50 Euro para verilmesi suretiyle ‘Parada Sahtecilik’ suçunu işleyen şahıs ve organizasyonların tespitine yönelik çalışmalar gerçekleştirildi. Bu kapsamda Denizli başta olmak üzere Aydın ve Yalova’da farklı tarihlerde 5 ayrı olayda ele geçen sahte 50 Euro paraların seri numaralarının Denizli’de de ele geçirilen paralar ile aynı olduğu, kâğıt kalitelerinin benzerlik gösterdiği anlaşıldı.  Şüphelerin yakalanması amacı ile Denizli’de 3, Aydın’da 1 farklı adreslere eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. 4 şüpheli şahıs yakalandı. Şüpheli şahısların ikametlerinde ve üzerlerinde yapılan aramalarda; 17 adet sahte 50 Euro ele geçirildi.

Olayla ilgili olarak yakalanan 4 şüpheli şahsın parada sahtecilik, nitelikli dolandırıcılık, resmi belgede sahtecilik, kullanmak için uyuşturucu madde bulundurmak, kasten yaralama, mala zarar verme, cinsel taciz, tehdit, kötü muamele gibi çok sayıda suçtan  kayıtlarının olduğu anlaşıldı. ‘Parada Sahtecilik’ suçlarından adli makamlara sevk edilen 4 şüpheli şahıstan 2’si tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir