banner609

Jandarmadan Denetim! Trafikten Men Edildiler

Denizli İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik timleri tarafından sorumluluk bölgesindeki traktör ve motosiklet kazalarının ve bu kazalardaki ölüm ve yaralanmaların en aza indirilmesi maksadıyla 18 Eylül 2020 ve 24 Eylül 2020 tarihlerinde bu araçlara yönelik özel denetim uyguladı. Yapılan denetimlerde 31 motosiklet, 28 traktör sürücüsü hakkında cezai işlem uygulanarak 18 motosiklet, 12 traktör trafikten men edildi.

Asayiş 25.09.2020, 11:37 Kahraman Kahraman
Jandarmadan Denetim! Trafikten Men Edildiler
banner930

Traktörlerin denetiminde olmazsa olmaz olarak nitelendirilen arkadan görünmeyi sağlayan üçgen reflektörler ile flaşörlü lamba, 2001 yılından sonra üretilen traktörlerde zorunlu olan, devrilme sırasında sürücünün traktörün altında kalarak ölmesini engelleyen koruma çerçevesinin bulunup bulunmadığı, motosiklet ve motorlu bisiklet sürücülerinde ise olmazsa olmaz olarak kabul edilen kask takılı olup olmadığı kontrol edildi. Özellikle traktörlerin gece şartlarında görünmesini sağlayan reflektör ve flaşörlü lambanın takılmamasının başkalarının canına mal olduğu belirtilerek, eksikliklerin tespiti halinde tereddütsüz cezai işlem uygulandı. Bu kapsamda yapılan denetimlerde 31 motosiklet, 28 traktör sürücüsü hakkında cezai işlem uygulanarak 18 motosiklet, 12 traktör trafikten men edildi.

Yapılan analizlerden Denizli İl J.K.’lığı sorumluluk bölgesinde 2020 yılında meydana gelen ölümlü kazalardan 3’üne traktörlerin karıştığı, üç kazada da sürücülerin devrilen traktörün altında kalarak hayatını kaybettiği tespit edildi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir