banner610

banner609

Zarar Binlerce Lira

Dün akşam saatlerinde bir kimyasal geri dönüşüm fabrikasında meydana gelen yangında nın atık sahası tamamen kül oldu. İtfaiye ekiplerinin 7 saat süren uğraşları sonucu söndürülebilen yangın sonucunda binlerce lira zarar oluştu.

Asayiş 05.08.2019, 13:26 05.08.2019, 15:51
Zarar Binlerce Lira
banner858
banner931

Organize Sanayi Bölgesi’nde bilinmeyen bir sebeple yangın meydana geldi. Bir anda büyüyen yangına 50 itfaiye aracı, 120 personel, 3 iş makinesi, 4 su tankeri müdahale etti. Zehirlenme şüphesi nedeniyle çok sayıda ambulansın da sevkedildiği yangın ekiplerin 7 saat süren uğraşı sonucunda söndürüldü. Soğutma çalışmalarının devam ettiği yangında fabrikanın atık deposu tamamen kül olurken, zarar 500 bin lira olduğu tahmin ediliyor.

Fabrika yangını ile ilgili konuşan firmanın yönetim kurulu başkanı Alican Beyazsu, tesisin kimyasal ya da tehlikeli atıkların işlendiği bir tesis olmadığını endüstriyel yakıt üretimi yapan bir tesis olduğunu vurguladı. Yangında yaklaşık 500 bin TL’lik bir ürün zararı olduğunu ifade eden Beyazsu, “Yangın stok sahamızda olan yakıtlardan çıktı. Bizim sektörümüzün kaderinde maalesef bu var. Daha önceki dönemlerde de iki defa yangın çıktığı yönünde bazı eleştirilen var ama işimizin kaderi maalesef bu. Çünkü yakıt üretiyoruz ve üretmiş olduğumuz yakıt ithal kömür kalitesinde ve bu yangın stok sahamızda oluştu. Maddi kayıp ile ilgili büyük bir kaybımız yok yaklaşık 500 bin TL gibi bir kaybımız var. bunun dışında can kaybı ve yaralanma yok önemli olan da bu. Yangın stok sahasında küçük çaplı bir yangındı ve çok büyümeden hızlı bir şekilde söndürüldü” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir