banner610

banner609

Boğaziçi’nde İmece Usulü Festival Tadında Buluşma

Baklan ilçesinin Boğaziçi Mahallesi'nde vatandaşların geçmişi yad etmek ve yeni kuşak ile eski kuşağın bir araya gelmesi adına düzenlenen buluşma festivalleri aratmadı. Köylülerin imece usulü düzenlediği buluşmada önce yemek verildi, akşam saatlerinde de canlı müzik eşliğinde doyasıya eğlenildi.

Baklan 17.08.2019, 11:03
Boğaziçi’nde İmece Usulü Festival Tadında Buluşma
banner858
banner931

Baklan ilçesinin Boğaziçi Mahallesi’nde yeni nesil ile eski nesili bir araya getirmek ve geçmişteki dostlukları unutturmamak adına büyük bir adım atıldı. Önce sosyal medya üzerinde bir araya gelen Boğaziçi Mahallesi sakinleri bu birlikteliği Çalkebir Kültür ve Dayanışma Derneği adını verdikleri kuruluşta bir araya getirdi. İlk buluşmalarını geçen yıl gerçekleştiren Çalkebir Kültür ve Dayanışma Derneği, bu anlamlı buluşmanın 2.’sini de bu yıl düzenledi. Denizli’de, farklı şehirlerde ve yurtdışında yaşayan vatandaşların eski günleri yad etmek için bir araya geldiği buluşma festivalleri aratmadı. Boğaziçi Mahallesi sakinleri tarafından imece usulü düzenlenen Çalkebir Kültür ve Dayanışma Derneği buluşmasında binlerce vatandaş bir araya geldi.  Buluşmanın ilk adımında Boğaziçi caminin altında yemek verildi. Yemeğe katılan vatandaşların kimisi yeni tanıştı, kimisi de eski günleri yad etti. Yemeğin ardından akşam saatlerinde köy meydanında lokma döküldü, kurulan sahnede canlı müzik verildi. Canlı müzik ile buluşmaya katılanlar doyasıya eğlendi.

Gecenin sonunda konuşma yapan Çalkebir Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Akbay, “ Öncelikle derneğimizin kurulmasında ve gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde destek veren tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Derneğimizin kuruluş amacı geçmişi unutmamak, geçmişi yeni neslimize aktarmak ve dostluklarımızın bitmemek üzere yaşam boyu devam etmesidir.  Bu yıl 2.’sini düzenlediğimiz buluşmamızın devamını getirerek bizden sonra gelecek olan kuşaklara bu birlikteliğimizi aktarmak istiyoruz. Bu buluşmalarımızın artması içinde tüm köylülerimizi Çalkebir Kültür ve Dayanışma Derneği’nü üye olmaya davet ediyoruz” dedi.

BOĞAZİÇİLİ ŞEHİTLER ADINA ANIT YAPILMASI İÇİN DESTEK İSTEDİ
Çalkebir Kültür ve Dayanışma Derneği hatırası olarak da anlamlı bir konuya değinen Başkan Akbay, “ Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımızın kurtuluşuna hizmet eden köyümüzün şehitlerinin adına köyümüze uygun görülecek bir yere şehitlerimizin isminin unutulmaması üzerine dernek olarak hemşehrilerimizin katkılarıyla anıt yaptırmak istiyoruz.  Yapılan desteklerin ardından Çanakkale’de şehit olmuş tüm şehitlerimizi köyümüzde anılmak üzere uygun görülecek bir yere anıt yaptırarak onların ismini ölümsüzleştirmek istiyoruz” dedi. Çalkebir Kültür ve Dayanışma Derneği yönetimi; Ahmet Akbay başkan, Abidin Aycan başkan yardımcısı, Hasan Gökçe sayman, Mehmet Kocaertuğrul sekreter, Yıldız Bahçıvanoğlu üye.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir