banner609

Başkan Adayından Fabrika Sözü

Buldan Belediye Başkanı ve Demokrat Parti Buldan belediye Başkan Adayı Mustafa Gülbay, gelecek 5 yıla yönelik hazırladığı projeleri tanıttı. Gülbay, sosyal kültürel projelerin yanı sıra öncelikleri arasında Buldan’da üretim yapacak fabrikaları özel sektör işbirliği ile hayata geçirerek hem katma değer sağlamak hem de istihdam sorununu ilçede minimize etmek için projeler hazırladıklarını söyledi.

Buldan 14.03.2019, 16:39
Başkan Adayından Fabrika Sözü
banner858

Buldan Belediye Başkanı ve Demokrat Parti Buldan belediye Başkan Adayı Mustafa Gülbay,  Denizli Gazeteciler Cemiyeti Basın Merkezi İlyas Haytan Salonunda belediye meclis üyesi adayı olan isimlerle birlikte düzenlediği basın toplantısında projelerini açıkladı. Gülbay, Buldan için hazırladıkları, sosyal, kültürel ve turizmin gelişimine yönelik projelerin yanı sıra öncelikli olarak üretim ve istihdama yönelik yatırımları ön planda tutacaklarını söyledi.

“ÖZEL SEKTÖR İŞBİRLİĞİ İLE FABRİKALAR KURACAĞIZ”

Buldan’ın çok fazla özelliği bulunduğunu aktaran ancak üretime yönelik yatırım açısından bugüne kadar hak ettiğini alamamış olduğunu dile getiren Gülbay şunları söyledi, “Buldan’a birçok yatırımcı geçmiş zaman içinde gelmiş yatırım yapmak istemişler. Bu yatırımcılara o dönem nedense ilçeyi yönetenlerde tam olarak destek verememiş. Nihayetinde birçok yatırım ilçemize kazandırılamamış. Yatırımcıların Buldan’a gelmemesi için bir gerekçe yok. Mevcut dönenimizde de Buldan ilçemizin ekonomisine katkı sunacak, istihdam sağlayacak önemli adımlar attık, başardığımız da oldu başaramadığımızda. Örneğin dönemimizde turizme yönelik bir butik otel yapımı söz konusuydu. Ancak gelecek bir yatırım için kendi partimizde bile bazı meclis üyesi arkadaşlarımız dahi ikna edemedik. Meclisimizden bu kararı geçiremedik. 2,5 milyon liralık bir yatırımdı. Ancak gerçekleşmedi. Tabi yeni dönemde bu yatırımcımızı bir kez daha çağıracağız. Bankacılık geçmişim nedeniyle birçok yatırımcıyla temasımız var. Yeni dönemde Buldan’da yapılacak yatırımlara yönelik ciddi çağrılarımız olacak. Ülkemizin geçtiği ekonomik kriz ortada. Bunu aşmanın yolu da hem yatırımcının önüne açmak hem de birlik beraberliğin önüne açmaktır. Dayanışma ekonomisi dediğimiz şey budur. Buldan’da sosyal, kültürel projelerimiz yanında turizmin de gelişimine yönelikte önemli projelerimiz hazır. Bunun yanın da üreten buldan, istihdamıyla, ekonomisiyle güçlü Buldan için, hazırladığımız projelerimiz bin kişinin istihdam edileceği lastik geri dönüşüm fabrikası, yine istihdam ve katma değer sağlayacak tarım makinaları fabrikası, termal yatırımlar, iç çamaşır üretim fabrikası gibi yatırımları hayata geçireceğiz. Bunu da belirttiğim gibi özel sektörümüze çağrı yaparak, her türlü desteği onlara sağlayıp önlerini açarak göreve tekrar gelmemiz durumunda kısa zamanda yapacağız” dedi.

banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir