Buldan Modern Kapalı Pazar Yerine Kavuşuyor

Buldan’da uzun yıllardan beri dillendirilen ancak bir türlü inşaat aşamasına gelemeyen kapalı pazar yeri inşaatı törenle başladı.

Buldan 15.11.2018, 16:31
Buldan Modern Kapalı Pazar Yerine Kavuşuyor
banner858

Buldan Cumhuriyet Mahallesinde daha önce kapalı pazaryeri olarak yapılan, ancak alt katının bir kısmının dışında diğer bölümlerinin dükkanlar haline getirilerek satılan ve pazaryeri olarak hizmet veremeyen 3136 m2’lik binanın 1. katı uzay çatı sistemi ile kapanacak ve bu kat tamamen pazaryeri olarak kullanılacak.

Buldan pazarının kurulduğu Perşembe günleri pazar yeri olarak hizmet verecek olan bina, diğer günler otopark, Cumartesi-Pazar günleri de düğün salonu olarak kullanılacak. Kapalı pazaryerinde çay ocağı ile tuvaletler yer alacak.

Pazar yerinin çatısına güneş panelleri döşenecek ve bina kendi elektriğini üretecek. Fazla elektrik de satılacak. Kapalı pazar yeri inşaatının başlaması nedeniyle düzenlenen törene Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, CHP Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ahmet Divarcı, CHP Baklan Belediye Başkan Aday Adayı Sevgi Tuyji, sivil toplum örgütleri ve siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, törene katılanlara teşekkür ederek, Buldan’ın kanayan bir yarasına parmak bastıklarını, çalışmaların çok kısa bir zamanda tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulacağını belirterek, “ne yapıyorsak insanlarımızın rahatı için yapıyoruz” dedi. 

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir