banner610

banner609

Buldan’da Zafer Bayramı Coşkusu

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programı Alanyazı Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı'na çelenklerin konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı J.Uzm.Çvş. Sinan Bilyay yaptı.

Buldan 30.08.2019, 12:27
Buldan’da Zafer Bayramı Coşkusu
banner858
banner931

Milli Kurtuluş Savaşının zaferle taçlandırıldığı 30 Ağustos Zafer Bayramının 97. yıldönümü Buldan’da törenlerle kutlandı.  Alanyazı Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na düzenlenen törene,  Kaymakam Murat Sarı,Belediye Başkanı Mustafa Şevik,  İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Fahrettin Özçoban ile ilçe kurum daire amirleri, siyasi partilerin ilçe temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Tören, Kaymakam Murat Sarı ve Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Dört Eylül Fehmi Mehmet Şükriye Erensoy Ortaokulu öğrencileri tarafından okunan şiirlerin ardından günün önlem ve önemini belirten konuşmayı Jandarma Uzman Çavuş Sinan Bilyay yaptı. Alanyazı Meydanı’nında düzenlenen çelenk sunma programının ardından Kaymakam Murat Sarı,  Belediye Başkanı Mustafa Şevik ve İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Fahrettin Özçoban ile birlikte kaymakamlık makamında tebrikleri kabul etti.

Zafer coşkusu BELKÜM’de devam etti

30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerinin ardından Kaymakam Murat Sarı, Belediye Başkanı Mustafa Şevik, İlçe Jandarma Komutanı Fahrettin Özçoban ile meclis üyeleri Buldan Belediyesi El Sanatları Merkezi’nde (BELKÜM) bir araya geldi.  Uzun yıllar belediye ve hükümet konağı olarak hizmet veren tarihi binayı yeniden eski canlılığını kazandırmak için harekete geçen Başkan Şevik, ilçe protokolü için kahvaltı verdi. 

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir