Festival İçin Ayrılan Ödenek Yangın Yaralarını Saracak

Buldan Belediyesi tarafından 6-7-8 Ağustos Yenicekent’te ve 13-14-15 Ağustos da Buldan’da yapılması planlanan festivaller, ilçede ve Türkiye'nin birçok noktasında meydana gelen yangınlar sebebiyle iptal edildi.

Buldan 02.08.2021, 17:30
Festival İçin Ayrılan Ödenek Yangın Yaralarını Saracak
banner930

Denizli’nin Buldan ilçesi Türlübey Mahallesi'ne yakın bölgede saat 13.30 sıralarında başlayan orman yangını, yerleşim alanlarını tehdit ederek ilerleyişini sürdürüyor. Başta Manisa olmak üzere çevre illerden ekip takviyesi yapılan yangının kontrol altına alınabilmesi için çalışmalar karadan yoğun bir şekilde devam ediyor. Önümüzdeki hafta sonu yapılması planlanan Buldan ve Yenicekent festivalleri'nin iptal kararı geldi. Buldan Belediyesi, türkiye ve ilçede çıkan yangınlar sebebiyle festivali ve konserleri iptal etme kakarı aldı ve yazılı bir açıklama yayınladı. 

Festival kararının iptal edildiğini duyuran Buldan Belediyesi yaptığı açıklamada “Festivaller için ayrılan ödeneğimizin tamamını yangın bölgelerine göndereceğiz. Manavgat’ta Marmaris’te ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde meydana gelen orman yangınlarının yaralarını hep birlikte saracağız. Bütün umutlarımız, birçok ilimizde devam eden yangınların, daha fazla can kayıpları yaşanmadan kontrol altına alınması. Yangında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz” denildi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir