banner610

banner609

Belediye Başkanında Açıklama: “Kimse Gelmesin”

Denizli’nin Çal ilçesine bağlı Denizler Mahallesi’nde bir kişide korona virüsü çıkmasının ardından15 kişi karantinaya alındı. Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Zorunlu olmadıkça lütfen kimse Çal’a gelmesin, kimse de Çal dışına çıkmasın. Zorlu süreci hep birlikte atlatacağız” dedi.

Çal 03.04.2020, 16:34 Kahraman Kahraman
Belediye Başkanında Açıklama: “Kimse Gelmesin”
banner930
banner931

Denizler Mahallesi’nde 68 yaşındaki bir kadında korona virüsünün çıkmasının ardından tüm dikkatler bu ilçeye çevrildi. Mahallenin giriş ve çıkışları jandarma tarafından kapatıldı. 15 kişi karantina altına alındı. Çal Belediyesi ekipleri mahalledeki tüm sokaklara ve evlerin avlu ve bahçelerini dezenfekte ediyor.

Denizler’de devlet kurumlarının tüm önlemlerini aldığını dile getiren Çal Başkanı Fethi Akcan, “Şu ana kadar Denizler dışında Çal’da korona vakası görülmedi. Bu olmadığı anlamına gelmiyor. Benim ricam kimse zorunlu olmadıktan sonra dışardan Çal’a gelmesin. Çal’dan da kimse dışarı çıkmasın. Uşak’ın Banaz ilçesine bağlı Gürlek köyünde bir kişi virüsü İzmir’de kapmış. Vatandaşlarımızın paniğe kapılmasına gerek yok. Herkes evinde kalsın, önlemini alsın. Hep birlikte virüs ile mücadelemizi sürdürelim” dedi.

Bu arada, Çal Belediyesi, ilçenin 12 noktasına el dezenfekte üniteleri yerleştirecek. Ünitelerden ikisi seyyar olacak ve tüm semt pazarlarının girişinde vatandaşlar dezenfekte edilecek.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir