Çal'da Kamp Yapan Tatilciler Ağaç Dikti

Denizli'nin Çal ilçesinde gölet kenarında kamp yapan tatilciler, kamp sonunda ağaç dikip ve çevreyi temizleyerek ayrıldı.

Çal 06.10.2018, 16:38 06.10.2018, 19:03
Çal'da Kamp Yapan Tatilciler Ağaç Dikti
banner930

Kaplanlar Mahallesi'nde bulunan göletin çevresindeki geniş düzlük alan, kamp yapan tatilcileri ağırladı. Hakan Aslankara ve 10 arkadaşı, bu yıl ikincisini düzenledikleri kamp için geldikleri gölet çevresinde çadır kurdular. Mahalle sakinlerinden alışveriş yapan tatilciler, keçi peyniri, yoğurt ve köy yumurtası gibi doğal yiyecekler alarak kurdukları çadırda bir gece kamp yaptı.

Etkinlikte arkadaşlarına öncülük eden Hakan Aslankara, geçen yıl burada Çallı 4 arkadaşıyla başlattığı kampı geleneksel olarak sürdürmeyi planladıklarını söyleyerek, göletin çevresindeki geniş düzlük arazinin kamp yapmaya çok müsait olduğunu belirtti.

Burasının keşfedilmeyi bekleyen bir kamp cenneti olduğunu ifade eden Aslankara, "Arkadaşıma teşekkür ediyorum beni yalnız bırakmadıkları için. Burada bu güzelliğin duyulmasını istiyoruz. İlerleyen zamanlarda daha çok kampçının geldiğini görmek istiyoruz buraya. Karavanla da tatil yapmaya çok müsait bir yer göletin çevresi. Ayrıca biz burada doğa için de bir çalışma yapıyoruz. Çevreyi temizliyoruz. Özellikle belirtmek istiyorum buraya her geldiğimizde 1 ağaç dikiyoruz ve buraya kampa geleceklere çağrımız her gelen kampçı 1 ağaç dikerse hem doğamız daha temiz olur yeşillik alan daha çoğalmış olur” dedi. Çallı kampçılar, kamp yaptıkları bölgeden ağaç dikip, çevreyi temizleyerek ayrıldı. (AA)

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir