Çal’da Tartışmalara Nokta Koyuldu!

Denizli’nin Çal ilçesinde MHP’li Belediye Başkanı Fethi Akcan, ilçe merkezinde bulunan eski belediye binasının önüne ‘Andımızın’ yazılı olduğu bir görsel astırdı. Başkan Akcan, “Ülkemizde Andımız’ın tartışılıyor olması bile bizleri üzüyor. İlkokul çağında çocuklarımıza yön veren Andımız’ın okullarımızda yeniden okutulmasını istiyoruz. Bu talep Çal halkının talebidir” dedi.

Çal 24.10.2018, 16:50 24.10.2018, 17:17
Çal’da Tartışmalara Nokta Koyuldu!
banner930

Çal’da Belediye Başkanı Fethi Akcan’ın verdiği talimat doğrultusunda, eski belediye hizmet binasının önüne Çal Belediyesi çalışanları tarafından üzerinde Mustafa Kemal Atatürk görselinin bulunduğu dev Andımızın yazılı olduğu pankartı asıldı. Andımız pankartının sağında Türk bayrağı, solunda ise Çal Belediyesi’nin flaması yer aldı.

  “Her Türk Evladı Bizim Gibi Düşünüyor”

Türklüğün ülkeyi bir arada tutan en önemli değer olduğunu altını çizen Başkan Akcan, “Türkiye’de yaşayan değişik etnik gruplara ait insanımız vardır. Ancak, Türklük bizi bir arada tutan en önemli değerdir. ‘Andımız’ kesinlikle etnik bir kökeni ifade etmez. Anadolu coğrafyasında yaşayan insanları bir arada Türklük şuuru tutmaktadır. Hepimiz ‘Andımız’ ile büyüdük. Danıştay, okullarımızda ‘Andımız’ın yeniden okutulmasına dair karar verdi. Keşke bu konu mahkemelik bile olmasaydı. Keşke, ‘Andımız’ okullarda okutulmaya devam edilseydi. Yasaklanması bile çok üzücü bir durumdu. Bizler; Okullarımızda ‘Andımız’ın yeniden okutulmasını, çocuklarımızın Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedefler doğrultusunda yetiştirilmesini arzuluyoruz. Her Türk evladı da böyle düşünmektedir. ‘Türk’üm doğruyum’ diye başlayan andımızdan rahatsız olunmamalıdır. Ne mutlu Türk’üm diyene” diye konuştu.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir