Denizli’de Belediye Başkanından Uyarı

Denizli’nin Çal İlçesi’nde koronavirüs vakalarının azaldığını söyleyen Belediye Başkanı Fethi Akcan, bundan sonraki süreçte daha fazla dikkat istedi. Başkan Akcan, “İlçemizde pozitif hasta sayısı düştü. Ancak, asla gevşemeyelim. Çal dışında oturan vatandaşlarımız anne, baba, eş, dost ziyaretini bir süre lütfen ertelesin. Temizlik, maske ve mesafe kurallarına uyalım” dedi.

Çal 14.12.2020, 13:56
Denizli’de Belediye Başkanından Uyarı
banner930

Türkiye’nin her bölgesi gibi Denizli’nin Çal ilçesinde de koronavirüs vakalarının görüldüğünü, çok sayıda vatandaşın hayatını kaybettiğini söyleyen Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, son günlerdeki pozitif vakalardaki düşüşün sevindirici olduğunu, ancak kesinlikle gevşememek gerektiğini söyledi. Akcan, “Vatandaşlarımızdan ricam var; ilçemize çevre il ve ilçelerden, Denizli merkezden anne, baba, eş ve dost ziyaretine bir süre gelmeyin. Koronavirüs en çok insanların bir araya gelmesinden ötürü bulaşıyor. 1-2 ay öncesine göre Çal’da belirlenen pozitif vaka sayısı oldukça düştü. Az bir vaka kaldı. Temizlik, maske ve mesafe kurallarına uyalım. Asla gevşemeyelim. Her zamankinden daha çok dikkatli olalım” diye konuştu.

Koronavirüs ile mücadelede Çal halkının her geçen zaman da daha çok bilinçlendiğini ve vatandaşların bireysel önlemleri arttırdığını sözlerine ekleyen Başkan Akcan, “Vaka sayısı sıfırlanıncaya kadar önlem almaya devam edelim” mesajını verdi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir