Çameli’de 10 Bin Adet Ceviz Fidanı Dağıtıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı, Denizli Ticaret Odası ve Denizli Büyükşehir Belediyesi Proje ortaklığında 10 bin adet aşılı chandler çeşidi ceviz fidanı Çamelili çiftçilere dağıtıldı.

Çameli 08.02.2019, 10:21
Çameli’de 10 Bin Adet Ceviz Fidanı Dağıtıldı
banner930

Dağıtım Törenine Çameli Kaymakamı İsmail Alsancak, Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, Çameli Tarım ve Hayvancılık Müdürü Durmuş İvgin, Çameli Ziraat Odası Başkanı Hamit Tuncer ve çiftçiler katıldı. Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, “Belediye başkanlığına geldiğimiz günden bu yana doğaya ve yeşile çok önem veriyoruz. Ağaç sevgisini, orman sevgisini tüm vatandaşlarımıza aşılamak ve bu konuda öncü olmayı kendimize bir borç biliyoruz” dedi. Çameli Belediyesi olarak ilçe genelinde halkın geçim kaynağının tarım ve hayvancılık olduğuna dikkat çeken Arslan , "Tarım ve meyve konusunda belediye olarak çiftçilerimize gereken desteği sağlamaktayız. Belediyemiz tarafından tarımsal kalkınmaya büyük önem verirken ceviz yetiştiriciliği destekliyoruz. Önümüzdeki 5 yıl sonrasında ceviz rekoltemizi 5000 tona çıkarmaktır” diye konuştu.

CEVİZDE DE HEDEFİMİZ BÜYÜK

2 bin 400 dönüm ceviz üretimi yapılan Çameli’de 3 bin ton ceviz üretildiğine dikkat çeken Başkan Arslan, 10 yıl sonraya 28 milyon TL gelir hedeflediklerini belirtti. Arslan, cevizin 2 çeşidi bulunduğunu söyledi. Cettir ve Osmancık türünün ilçede yaygın olduğuna dikkat çeken Başkan Arslan, ceviz üretiminde ve pazarlaması üzerinde çalışmaların sürdüğünü belirtti.


Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir