Denizli’de Belediye İndirimli Akaryakıt Satacak

Çivril Belediyesi akaryakıt istasyonunda indirimli akaryakıt satışına başlıyor.

Çivril 11.12.2020, 09:14
Denizli’de Belediye İndirimli Akaryakıt Satacak
banner930

Çivril Belediyesi 216 bin dolar kota cezası ödememek için indirimli akaryakıt satışı yapacak. İndirimli satışların Ocak ayında başlaması planlanıyor.

Belediye meclis toplantısında alınan karar gereğince Denizli karayolu üzerinde bulunan belediye akaryakıt istasyonunda indirimli satış yapılacak. 2015 yılında yapılan anlaşma gereği kotasını dolduramayan Akaryakıt istasyonunda ceza ödememek için indirimli satış yapılmasına karar verildi. Plan Bütçe komisyonu tarafından alınan karara göre anlaşma yapılan firma ile bir yıl süre uzatımı istenerek indirimli satış ile kota yakalanmaya çalışılacak. Plan Bütçe komisyonunun yaptığı toplantıda Belediye Akaryakıt istasyonu Çivril’de birçok Akaryakıt istasyonuna göre daha pahalı olduğu için satış yapamadığı ortaya çıktı. Komisyon üyeleri kotadan dolayı 216 bin Dolar tazminat ödemek yerine firma ile görüşüp süre uzatımına giderek vaat edilen satış kotasını yakalama kararı aldı. Alınan karar sonrası müşteri çekmek isteyen Belediye, istasyonda birim fiyatlarda indirim yapmaya karar verdi.

Meclis toplantısında konu ile ilgili olarak meclis üyelerine bilgi veren Çivril Belediye Başkan Niyazi Vural, “216 Bin dolarlık cezayı ödememek için Plan Bütçe Komisyonumuz yaptığı toplantıda istasyonumuzda satılan akaryakıtın Çivril’de en pahalı yakıt olduğu için tercih edilmediği kararına vardı. Bizde yılsonunda dolacak olan sözleşmemizi uzatarak vaat edilen satış rakamlarını yakalamaya çalışacağız. Bunun içinde pompa fiyatlarında gerekirse maliyetine satışlar yapacağız” dedi.

Kaynak: yesilcivrilgazetesi.com

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir