banner609

Denizlili Çiftçiye Gitmediği İstanbul’dan Ceza Yağdı

Denizli’nin Çivril İlçesinde çiftçilik yapan 83 yaşındaki Erdoğan Mutlunun tarlasında kullandığı ve ilçe dışına hiç çıkarmadığı traktörüne İstanbul’da trafik cezası yazıldı. Mutlu, trafik cezasının iptal edilmesini istedi

Çivril 23.12.2020, 13:30 Kahraman Kahraman
Denizlili Çiftçiye Gitmediği İstanbul’dan Ceza Yağdı
banner930

Çivril’de yaşayan ve çiftçilik yapan 83 yaşındaki Erdoğan Mutlu, tarlasında kullandığı ve ilçe dışına hiç çıkarmadığı traktörüne İstanbul’da yazılan trafik cezasının iptal edilmesini istedi. Traktörünün Çivril dışına hiç çıkmadığını belirten Mutlu, “Arabama vize yaptırmaya gittiğimde vergi dairesine trafik cezamın olduğunu söylediler. Vergi dairesine gittiğimde traktörüme İstanbul’da 59 lira ceza kesildiğini öğrendim. Traktörü 1982 yılından beri ben kullanıyorum bırakın İstanbul’u Kızılcasöğüt’deki bahçemden başka bir yere gitmedim. Zaten istesem de bu traktör gitmez bu küçük meyve traktörü. Yediğim cezaya itiraz ettim iptal edilmesini istiyorum ama yazdığım dilekçeye hala cevap gelmedi” dedi.

Borcu olduğu için aracının vizesini de yaptıramayan Erdoğan Mutlu “Traktörüme galiba ödeme yapmadan köprüden geçme cezası kesilmiş. 59 lira için iki yıldır uğraşıyorum. Mesele meblağ değil yapılan hatanın düzeltilmesi. Hata inşallah bir an önce düzeltilir” diye konuştu.

Kaynak: yesilcivrilgazetesi.com

banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir