Denizli Büyükşehir Belediyesi’nden İmar Uyarısı!

Denizli Büyükşehir Belediyesi Merkezefendi İlçesi sınırları içerisinde ‘Sektörel İhtisas Alanı’ndan bulunan parsellerin işyeri ve sanayi sitesi olarak satılmaya çalışıldığını ve satışa yönelik reklam amaçlı ilanlar verildiğini tespit etti ve vatandaşları bu tuzağa düşmeyin uyarısında bulundu.

Denizli Büyükşehir Belediyesi 31.08.2021, 14:03 31.08.2021, 14:07 Özkan Tokmak
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nden İmar Uyarısı!
banner858

Denizli Büyükşehir Belediyesi Merkezefendi İlçesi sınırları içerisinde ‘Sektörel İhtisasa Alanı’ (hurdacı, oduncu, kömürcü, birikeçti, inşaat malzemesi satıcısı, ikinci el oto galericisi, keresteci, nakliyeci ve kargocu vb.) olarak imarlı bulunmasına rağmen, bazı kişilerce imar planında belirtilen kullanım türüne aykırı İşyeri ve Sanayi Sitesi projesi yapıldığını ve vatandaşlara satıldığını tespit etti. Bu konuda vatandaşları uyaran Büyükşehir Belediyesi, yapı ruhsatındaki kullanım amacını kontrol etmeden taşınmaz satın almayın uyarısında bulundu.

Vatandaşları mağdur olmaması için uyarı mahiyetinde bir açıklamada bulunan Büyükşehir Belediyesi, satılmaya çalışılan taşınmazların, yapı ruhsatındaki kullanım amacını mutlaka kontrol etmelerini aksi takdirde mağdur olacaklarını belirtti. Yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi.

“KONTROL ETMEDEN SATIN ALMAYIN”

 “ Bozburun-Kayaköy Mahallesi sınırları içerisinde Sektörel İhtisas Alanı (Hurdacı, oduncu, kömürcü, biriketçi, inşaat malzeme satıcısı, ikinci el oto galericisi, keresteci, nakliyeci, kargocu vb.) olarak imarlı bulunmasına rağmen, bazı kişilerce imar planında belirtilen kullanım türüne aykırı olarak İşyeri ve Sanayi Sitesi projesi yapıldığı ve taşınmazların vatandaşa işyeri ve sanayi sitesi olarak satıldığı, satışa yönelik reklam amaçlı ilanlar verildiği bilgisi edinilmiştir.  Sektörel İhtisas Alanı olarak planlı olan bu yerlerin, imar planındaki kullanım türü haricinde işyeri ve sanayi sitesi olarak kullanılması mümkün olmadığından ve bu yerler için İşyeri ve Sanayi Sitesi olarak işyeri açma ve çalışma ruhsatı alınamayacağından; vatandaşımızın mağduriyet yaşamaması adına, plan amacına aykırı işyeri, sanayi sitesi vs. olarak satılmaya çalışılan taşınmazların, yapı ruhsatındaki kullanım amacı kontrol edilmeden satın alınmaması kamuoyuna saygıyla duyurulur”

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir