banner609

Denizlispor’un Eski Sponsoru Yukatel’den Açıklama

Denizlispor’un Süper Lige veda etmesinin ardından sponsorluk anlaşmasını sonlandıran Yukatel’den ilk açıklama geldi. Firma yaptığı açıklamada, “Kurumsal yapımız gereği Denizlispor ile anlaşmalarımızın temeli Süper Lig endeksli yapılmıştır. Ligden düşülmesi sözleşmelerinde sonlanması anlamına gelmektedir.” ifadelerine yer verdi.

Denizli Spor 16.07.2021, 11:02 Kahraman Kahraman
Denizlispor’un Eski Sponsoru Yukatel’den Açıklama
banner858

İki yıllık aranın ardından Süper Lige veda eden Denizlispor’a en büyük darbe ana sponsoru Yukatel’den gelmişti. Mali darboğazda olan; transfer yasakları ve yönetimsel anlamda sıkıntılar yaşayan yeşil-siyahlılar bu gelişme sonrası yaklaşık 12 Milyon TL’lik bir gelir kaybına uğramıştı.

Denizlispor’un Süper Lige veda etmesinin ardından sponsorluk anlaşmasını sonlandıran Yukatel’den ilk açıklama geldi.  Firma yaptığı açıklamada, “Kurumsal yapımız gereği Denizlispor ile anlaşmalarımızın temeli Süper Lig endeksli yapılmıştır. Ligden düşülmesi sözleşmelerinde sonlanması anlamına gelmektedir.” ifadelerine yer verdi.

“ANLAŞMALARIMIZIN TEMELİ SÜPER LİG ENDEKSLİ YAPILMIŞTIR”

Bu gelişmenin ardından Yukatel’den ‘düşenin dostu olmaz’ dedirten bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada, “ Yukatel olarak isim hakkı sahibi ve ana sponsoru olduğumuz “Yukatel Denizlispor”un ligde içinde bulunduğu durum ve konumdan dolayı oldukça üzgünüz. Bugüne kadar olan süreçte sözleşmeye bağlı kalarak tüm yükümlülüklerimizi fazlasıyla, canı gönülden yerine getirmiş bulunuyoruz. Pandemi gibi global etkilerin sponsorlukların iptaline yol açtığı zamanlar dahil olmak üzere hiçbir destekten çekinmedik ve aksini düşünmedik!  Kurumsal yapımız gereği Denizlispor ile anlaşmalarımızın temeli Süper Lig endeksli yapılmıştır. Ligden düşülmesi sözleşmelerinde sonlanması anlamına gelmektedir. Yönetim Kurulumuz tarafından; Bu sezon Denizlispor’un Lige veda etmesi halinde, diğer Süper Lig takımlarından gelen taleplerin değerlendirmeye alınacağına kararı verilmişti. Bu konuya dair görüşmelerimiz devam etmektedir, çok yakında açıklanacaktır. Kamuoyuna saygılıyla duyurulur” denildi.

Kaynak: Kahraman KAHRAMAN
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir