banner609

Bıçak Parası Profesörü Tutuklattı

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ndeki hasta ve yakınlarından "bıçak parası" aldığı öne sürülen profesör ile eski sekreteri tutuklandı.

DENİZLİ HABERLERİ 09.11.2018, 12:09 09.11.2018, 12:13
Bıçak Parası Profesörü Tutuklattı
banner930

Hastanenin Beyin ve Sinir Cerrahisi Servisinde tedavi olan bazı hasta ve yakınlarından "bıçak parası" adı altında para alındığı ihbarı üzerine soruşturma başlatıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ekiplerince yürütülen çalışmada, Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. F.A. ile daha önce özel muayenehanesinde sekreter olarak çalışan N.İ'nin üniversite hastanesine başvuran hasta ve yakınlarından el emeği adı altında usulsüz para aldığı tespit edildi.

Özel muayenehanesini 2011'de kapatan F.A'nın eski sekreterinin adresindeki aramada, hastaların bilgilerinin kaydedildiği ajandalar ele geçirildi.

KOM Şubesi ekiplerince düzenlenen operasyonda gözaltına alınan F.A. ile N.İ, sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

Hastanenin acil servisine başvuran kritik derecedeki hastaların iletişim bilgilerini F.A'dan alan N.İ'nin, hasta ya da hasta yakınlarını telefonla arayarak beyin ameliyatını asistanların yerine F.A'nın yapması için 20 bin lira ödemeleri gerektiğini söylediği, kayıtsız şekilde para alındığı ve makbuz verilmediği öne sürüldü.

F.A'nın, para vermeyen ve N.İ'nin telefonuna çıkmayan hasta yakınlarını arayarak, bu kişiden gelen telefonu açmalarını istediği iddia edildi. (AA)

banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir