banner609

Denizli’de Cankurtaran Yokuşu Karla Kaplandı

Denizli’nin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle Muğla ve Antalya’ya kentin çıkış noktası olan Cankurtaran yokuşu beyaza büründü. Cankurtaran mevkisinde ulaşım güçlükle sağlanırken, zincirsiz geçişe izin verilmiyor.

Denizli’de Cankurtaran Yokuşu Karla Kaplandı
banner858

Denizli’de akşam saatlerinden itibaren yüksek kesimlerde kar yağışı etkili oldu. Öyle ki, birçok bölge beyaza büründü. Kent merkezinde ise, kar yüzünü göstermedi. Kar yağışı ve tipi nedeniyle Denizli’nin Antalya ve Muğla’ya geçiş noktası olan Cankurtaran yokuşu da karla kaplandı. Ulaşımın güçlükle sağlandığı Cankurtaran yokuşunda ekipler kar lastiği ve zincir kontrolü yaptıktan sonra geçişlere kontrollü bir şekilde izin veriyor.  Karayolları ekipleri, tuzlama ve kar küreme çalışması yapıyor.

Muğla'da kar yağışı

Kar yağışı Muğla’da da etkili oldu. Özellikle öğleden sonra Muğla’da yüksek kesimleri beyaz örtüyle kaplayan kar, akşam üzeride kent merkezinde etkisini gösterdi. Karayolları ekipleri, kar yağışı, ve buzlanmanı etkili olduğu Muğla-Denizli-Antalya kara yolunda ulaşımı kontrollü sağlıyor.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir