banner610

banner609

Denizli’de Toplu Ulaşımda Devrim

Denizli Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşımda devrim yaratan çalışmasını duyurdu. Denizlililerin daha hızlı, ekonomik ve konforlu seyahati için toplu taşımada dönüşüm başlatan Denizli Büyükşehir Belediyesi, birçok hatta yeni düzenleme ve uygulama getiriyor. 6 ayrı bölgede 60 dolayında otobüs hattını devreye sokacak Büyükşehir, vatandaşların hızlı, ekonomik ve konforlu seyahatini ön planda tutuyor. Hatlarda toplamda 230 otobüs Denizli halkına hizmet verecek. Vatandaş, öğrenci toplu ulaşımda zaman kaybetmeksizin hızlı bir şekilde varacağı noktaya ulaşacak.

DENİZLİ 18.08.2019, 12:44 18.08.2019, 12:51
Denizli’de Toplu Ulaşımda Devrim
banner930
banner931

Denizli'de ulaşım alanında yaptığı yatırımlarla büyük takdir toplayan Denizli Büyükşehir Belediyesi, artan yerleşim bölgesi ve nüfus yoğunluklarını da göz önüne alarak şehir içi toplu taşımada yeni bir dönüşüm başlatıyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda kent merkezinde hizmet veren belediye otobüs hat ve saatlerinde yeni düzenlemeler yapmaya başladı. Yeni yapılan düzenlemeler ile birlikte kent merkezinde 6 ayrı bölgede 36 ana hat oluşturuluyor. Denizlililerin daha hızlı, ekonomik ve konforlu seyahati için oluşturulan yeni güzergahlarla birlikte 60 dolayında hatta 230 otobüs hizmet verecek. Denizli Büyükşehir Belediyesi birçok hatta yeni düzenleme getirirken herhangi bir ücret artışı yapmadan vatandaşların hızlı ve ekonomik seyahatini ön planda tutuyor.

Bazı hatlar birleştiriliyor

Yeni hat ve düzenlemelerle vatandaşlara otobüs kullanımını daha cazip hale getirmeyi hedefleyen Denizli Büyükşehir Belediyesi, verimsiz hatları aldığı tedbirlerle daha kullanışlı hale getiriyor. Yeni hatlarla vatandaşların istedikleri yere, aktarma yapmadan ulaşması için de düzenleme yapan Büyükşehir, "uzun zaman", "çok manevra" gibi olumsuzlukların da önüne geçiyor. Bazı hatları birleştirerek zamandan da tasarruf sağlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi ayrıca otobüs geçmeyen bazı bölgelere de yeni hat açıyor.

Yeni hatlar kısa sürede duyurulmaya başlayacak

Otobüs ücretlerinde herhangi bir artışa gitmeyen Denizli Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşım ile hem trafik yoğunluğunu azaltmayı hem de vatandaşların daha ekonomik seyahat etmesini amaçlıyor. Otobüs kullanması halinde 4 kişilik bir ailenin ulaşıma harcadığı paradan 100 TL tasarruf edebileceği ifade edilirken, ayrıca 1 saat içinde yapılacak aktarmaların da ücretsiz olmaya devam edeceği belirtiliyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi, kısa süre içerisinde yeni hatları duyurmaya başlayacak.

Öncelik daha hızlı, ekonomik ve konforlu seyahat

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli'nin sürdürülebilir bir trafik ağına kavuşması için çok büyük yatırımlara imza attıklarını söyledi. Bu kapsamda köprülü kavşaklar, yeni çevre yolları, üst geçitler, otoparklar, Trafik Yönetim Sistemi gibi sayısız yatırımı Denizli'ye kazandırdıklarını anlatan Başkan Osman Zolan, artan yerleşim bölgesi ve nüfus yoğunluklarını da dikkate alarak otobüs hatlarında da yeni düzenlemeye gittiklerini söyledi. Öncelikli hedeflerinin hemşehrilerinin daha hızlı, ekonomik ve konforlu seyahati olduğunu vurgulayan Başkan Osman Zolan, "İnşallah yeni düzenleme ve hatlarımızla Denizlimize güzellikler katmaya devam edeceğiz. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (7)
Ercan 2 yıl önce
Eger buyük şehir olduysa denizli ...çewre ilceleri niye otobuş seferleri koymuyor hala anlamiş deyilim eğer adeletli bir hizmet yapilacaksa bunu sadece denizli içine deyil ilceler bazinda da olmasi gerekmiyormu
Suzan 2 yıl önce
Askeri yoldan mehmetçik mahallesine oradan suluköprüye çinara giden otobüs istiyoruz o yöne çok sıkıntı yaşaniyor lütfen
Yunus Kara 2 yıl önce
Zaten çok sıkıntılıydı. Kayhandan Sevindiğe 2 otobüsle gidiyorsun. Beklemeler ve trafikle 90 dk yi buluyor. Yürüyerek tam 70 dk da varıyorum işime :)
ismi boşver 2 yıl önce
kocabaşa da otobüs gelmeli.
Reşat Kabukçu 2 yıl önce
Mükemmel, daha iyisini düşünemiyorum.
Ünal Şahinler 2 yıl önce
Başarılı çalışmalar in devamının geleceğine inaniyorum
Saliha Alkan 2 yıl önce
Karahasanlı dan Göveçliğede otobüs istiyoruz
sanalbasin.com üyesidir