Devlet Bahçeli Denizli’yle İlgili Noktayı Koydu

AK Parti ile 31 Mart Yerel Seçimleri’nde ittifaka gidecek olan Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) Denizli ile ilgili önemli bir gelişme daha yaşandı.  MHP, geçtiğimiz 19 Kasım tarihinde Ebru Leman Kalkan’ı aday olarak duyurmuş ancak aday listesinden daha sonra ismi çıkartıldığı ileri sürülmüştü. Bu gelişmelerin ardından Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, iddiaları doğrulayarak Denizli’de aday çıkarmayıp AK Parti’nin göstereceği adayı destekleyeceklerinin sinyalini verdi.

DENİZLİ HABERLERİ 11.12.2018, 11:44
Devlet Bahçeli Denizli’yle İlgili Noktayı Koydu
banner930

31 Mart Yerel Seçimleri öncesi, Denizli siyasetinde hareketlilik devam ediyor. Son olarak, MHP’nin Denizli adayı olarak açıklanan Ebru Leman Kalkan’ın geçtiğimiz 7 Aralık tarihinde aday listesinden çıkartıldığı ileri sürülmüştü. MHP İl Başkanı Cafer Birtürk ise kendilerine ulaşan resmi bir bilginin olmadığını ifade etmişti.

“ADAY ÇIKARMAMIZ CUMHUR İTTİFAKIYLA BAĞDAŞMAZ”

Yaşanan siyasi belirsizliğe MHP Lideri Devlet Bahçeli nokta koydu. MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Erzurum ve Denizli'de adayınızı çektiniz. AK Parti adayları mı desteklenecek?" sorusuna "Cumhur İttifakını oluşturan iki partinin içinde, sözgelimi Erzurum'da AK Parti 24 Haziran'da 220 bin oy almış, buna karşılık biz de 78 bin oy almışız. Böyle bir durum karşısında 'aday bizden olsun' demek Cumhur İttifakı ruhuyla bağdaşmaz. Önemli olan Cumhur İttifakını oluşturan partilerin adaylarının seçilmesidir. Böyle bir yaklaşım içerisindeyiz. Denizli'de de bu böyledir." değerlendirmesini yaptı.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir