MHP, BBP’yi ziyaret etti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk ile Yönetimi, Büyük Birlik Partisi Denizli İl Başkanı İlhami Çiçek’i ziyaret etti.   Ziyarette, yerel seçimlerdeki ittifak konusu konuşuldu.

DENİZLİ HABERLERİ 07.11.2018, 12:24 07.11.2018, 16:31
MHP, BBP’yi ziyaret etti
banner858

MHP Denizli İl Yönetimi, BBP il Başkanlığı’nı ziyaret etti. Milliyetçi Hareket Partisi il Başkanı Cafer Birtürk Yönetim Kurulu üyeleri ve MHP Pamukkale Belediye Başkanı aday adayı Mimar Metin Karakurt’un da hazır bulunduğu ziyarette, Andımız ve yerel seçimlerde ittifak konusu gündeme geldi.

Her iki parti de Andımız’ı olmazsa olmazların içerisine koydu. MHP Heyetini karşılayan BBP il Başkanı İlhami Çiçek, “Geçtiğimiz yıl  MHP il başkanlığını ziyaret etmiştik.  Aradan geçen zamanda bir türlü bir araya gelemedik, bugüne kısmetmiş. Önümüzdeki yerel seçimlerde birlikte çalışmak isteriz ancak, bu bizim tek başımıza alacağımız bir karar değil.  Genel merkezimizin vereceği karardır. Biz Andımızı okuyarak büyüyen nesiliz. Tekrar gündeme getirilmesinden de rahatsız olmayız.” dedi.

TÜRK KADİM MİLLETİN ADIDIR

MHP il Başkanı Cafer Birtürk’te,  “Türk, kadim bir milletin adıdır. Hepimiz Türk'üz. Türk'üm, Türkiye demek ayıp değildir. Aksine iftihar edilecek bir şeydir. Ermeniler ve diğerleri Türk Milletine teşekkür etmeli. Zira bugünlere kadar yaşamaları bu sayede olmuştur. Türk'ü, Kürd'ü, Laz'ı bilmem nesi diye başlayan konuşmalar yapılıyor. Bunu da en fazla da yöneticilerimiz yapıyor. Bunlar tehlikeli konuşmalar. Bu ülke çatısı altında yaşayan herkesin Andımız’dan gocunmaması lazım” dedi.

YERELDE İTTİFAK YOK”

31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerle ilgili düşüncelerini de ziyarette dile getiren MHP il Başkanı Cafer Birtürk,"Cumhur İttifakı duruyor, Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin dediği gibi, yerel seçimde ittifak yok. İl ve tüm ilçelerde kendi adaylarımızla seçimlere gireceğiz. Denizli’de adaylarını ilk açıklayan parti de MHP’dir. Biz 2019 seçimlerinde tüm Belediyelere MHP bayrağını asmak istiyoruz.” diye konuştu.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir