O Çoğu İnsanın Başaramadığını Başardı

O Çoğu İnsanın Başaramadığını Başardı

DENİZLİ HABERLERİ 30.09.2018, 12:59 30.09.2018, 20:13
O Çoğu İnsanın Başaramadığını Başardı
banner858

Denizli’de yaşayan ve küçük yaşta görme engelli doğdu diyerek babasının annesi ile birlikte terk ettiği genç adam en iyi derece ile hafızlığı bitirmeyi başardı.

 Bundan 23 yıl önce doğan ve görme engelli doğması sebebiyle babasının annesi ile birlikte terk ettiği Emre Akşit, zorlu hayat mücadelesini ‘Hafız’ olarak taçlandırdı. Daha doğar doğmaz terk edilen ve görme engelli olan Emre Akşit’e İbrahim Sönmez isimli bir vatandaş sahip çıktı ve onu okuttu, büyüttü. 21 yaşına gelen genç adam ‘sen benim üvey değil, gerçek babamsın, beni terk eden kişi babam olamaz’ dediği İbrahim Sönmez’den Kuran’ı Kerim öğrenmek istediğini belirtti. Bunun üzerine üvey baba İbrahim Sönmez genç adamı Sahabiye Kuran Kursuna getirdi. Burada eğitimine başlayan Emre Akşit, çoğu kişinin başaramadığı bir işe imza atarak sadece dinleme yolu ile 20 ay gibi bir süre içerisinde tüm Kuran’ı Kerim’i ezberledi ve en iyi derece de hafızlık sınavını da kazandı.

Azim ve başarının örneği olan genç adam ‘Hafız’ ünvanı alarak isminin başına Hafız Emre Akşit yazdırmayı başardı. Hâfız Emre Akşit, kendisi gibi görme engellilere de bir çağrı da bulunarak, "Yılmayın, hayatta her şey başarılabilir. Gözlerim görmüyor diye hayata küsmeyin. Rabbim bana bu Kuran-ı Kerimi ezberlemeyi nasip etti. Size de nasip edebilir. Sevdiğiniz ve olmasını istediğiniz şey için çaba gösterin" diye seslendi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir