OSB’den Gerçeği Aratmayan Tatbikat

Yangın, doğal afet ya da kazalarda koordinasyon halinde yürütülen arama, kurtarma ve tahliye çalışmalarının etkinliğini arttırmak amacıyla OSB itfaiye ekiplerince yapılan Acil Durum Tatbikatı gerçeği aratmadı.

DENİZLİ HABERLERİ 31.10.2018, 15:13 31.10.2018, 17:47
OSB’den Gerçeği Aratmayan Tatbikat
banner858

OSB İtfaiye Müdürü Hakan Demir tarafından Bölge Müdürlüğü personeline yönelik yapılan eğitimde “Yangın ve Yangından Korunma, Parlama ve Patlama, İş yerinde Acil Durumlar, Tahliye ve Kurtarma” konuları anlatıldı.

Eğitimin ardından İtfaiye ekipleri ve personel ile temsili olarak canlandırılan tahliye ve yaralıları arama ve kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi.

Sirenlerin çalmasıyla başlayan tatbikatta acil durum sonrası OSB Müdürlüğü binası içerisine suni duman ve alevler yansıtıldı. Enkaz altında kalanlara OSB İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından müdahale edildi. Acil durum anında yaralılar ambulansla hastaneye sevk edildi.

Arama Kurtarma tatbikatının ardından dışarıda ateş yakılarak, yangın söndürme tüplerinin kullanımıyla ilgili uygulamalı tatbikat yapıldı.

Denizli'de Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü tarafından düzenlenen yangın tatbikatında acil durumlarda yapılması gerekenler anlatıldıktan sonra tahliye ve yaralıların kurtarılmasıyla ilgili uygulamalı eğitim verildi.

OSB'de faaliyet gösteren firmaların yüzde 75'inin tekstil fabrikası olduğunu bu fabrikalarda 25 bin kişinin istihdam edildiğini ve tekstil fabrikalarında yangın olaylarına çok sık rastlanıldığını ifade eden Bölge Müdürü Ahmet Taş, "Bu konuyu Yönetim Kurulumuz çok önemsediği için İtfaiye Müdürlüğümüzde 4 tam donanımlı itfaiye aracı ve 1 tane dar sokaklar için mini itfaiye aracı bulunmaktadır. Ayrıca OSB 2.Kısım'da bulunan itfaiye binasına ek olarak yangınlara anında müdahale için OSB 1.Kısım'da da bir itfaiye binamız faaliyet göstermektedir. Bölgemizde 25.000 çalışan bulunduğu için işletmelere ve dolayısıyla çalışanlarımıza karşı sorumluluğumuzun farkındayız. Bu sorumluluğu yerine getirirken itfaiye teşkilatımız her türlü eğitim ve donanım konusunda daha da güçlenmektedir. Olası bir afet durumunda da ne yapacağımız konusunda çalışmalarımız devam etmektedir." dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir