Açılacak Okullara 15 Şubat Ayarı

Salgın koşullarının hafif seyrettiği ya da virüsün hiç görülmediği köy ve benzeri yerleşim yerlerinde okullar, 15 Şubat’ta başlayacak yüz yüze eğitime hazırlandı. Denizli’de okullarda tüm alanlarda öğrenciler arasında 1-1,5 metre sosyal mesafe sağlanacak şekilde kapasite düzenlemeler gerçekleştirildi. Ayrıca tüm okullara ihtiyaç duydukları dezenfektan, sabun gibi temizlik malzemeleri ulaştırıldı.

EĞİTİM 11.02.2021, 20:37
Açılacak Okullara 15 Şubat Ayarı
banner858

Denizli’de15 Şubat 2021 Pazartesi tarihi itibarıyla; birleştirilmiş sınıf uygulaması yapılan 48 ilkokulda 1173 öğrenci, bağımsız resmi 62 anaokulda 6 bin 524 öğrenci, 1 özel eğitim anaokulunda 150 öğrenci ve 30 özel okul öncesi eğitim kurumlarında 1 bin 40 öğrenci olmak üzere toplamda 7 bin 714 öğrenci yüz yüze eğitime başlayacak. Seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmi ve özel ilkokullar, ortaokullar ve imam hatip ortaokullarının bütün sınıf seviyeleri ile bu okulların bünyesindeki anasınıflarında 237 okul 15 bin civarında öğrenci de haftada beş gün yüz yüze eğitime başlayacak. 1 Mart'tan itibaren ise tüm resmi ve özel ilkokullarda ve bu ilkokulların bünyesindeki ana sınıfları ile özel eğitim sınıflarında, haftada 2 gün yüz yüze eğitim yapılacak, tüm resmi ve özel ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının 8. sınıflarında da yüz yüze eğitime başlanacak.

HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI

Yüz yüze eğitime geçiş hazırlıkları kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullardaki tüm alanlarda öğrenciler arasında 1-1,5 metre sosyal mesafe sağlanacak şekilde kapasite düzenlemeleri gerçekleştirildi. Ayrıca yüze eğitime başlayacak okullara ihtiyaç duydukları dezenfektan ve sabun gibi temizlik malzemeleri gönderildi. Denizlil’de eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdüren okulların yüzde 99,5’i Okulum Temiz belgesi standartlarında. Ayrıca 687 okul yapılan inelemeler sonucunda "Okulum Temiz" belgesi aldı.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir