banner610

banner609

Anka Kapılarını Açıyor

Denizli’de ailelere müjdeli bir haber geldi. Çocukların özgürce oyun oynarken, sosyalleşebilecekleri, el sanatları, müzik, resim gibi alanlarda yeteneklerini ilerletebilecekleri okul sonrası destek grubu olan ANKA Bilim Sanat kapılarını öğrencilerine açıyor. Ayrıca velilerin kendilerine özel vakit ayırmak isteği akşamlarda, öğrencileri misafir edecek ANKA, çocuk sineması, masal ve drama atölyeleriyle hem eğlenceli hem de eğitici vakit geçirme imkanı sunuyor.

EĞİTİM 22.08.2019, 17:08 23.08.2019, 00:03
Anka Kapılarını Açıyor
banner930
banner931

Denizli’de 4 idealist eğitimcinin bir araya gelerek kurduğu, okul sonrası öğrencilerin zamanlarını en etkin şekilde değerlendirebilecekleri ANKA Bilim Sanat, yeni eğitim öğretim dönemi için hazırlıklarını tamamladı. Yenişehir Mahallesinde özel bir site içerisinde eğitim kurumuna dönüşen bir villa da çocukları karşılayacak ANKA Bilim Sanat, konusunda uzman eğitici ve öğreticilerle yeni döneme ‘Merhaba’ diyerek başlayacak.  Çocukların özgürce oyun oynayabilecekleri yeşil alanlar dahil ferah eğitim sınıflarıyla fiziki olarak tüm ihtiyaçlara cevap veren eğitim kurumu, önümüzdeki Pazar 25 Ağustos’ta yapılacak açılışla kapılarını açacak. Simay Kürtül, Uygar Dede, Özlem Oğuz, Uğur Kurnaz başta olmak üzere idealist kendisini eğitime adamış ANKA Bilim Sanat eğitimci ve öğreticileri çocuklara, “Masal, Nostaljik Oyun, Organik Yaşam, Tasarım, Sanat, Çocuk Yogası, Akıl Oyunları, Su Oyunları Atölyeleri, 2-3, 3-4 Yaş Oyun Grubu, 6-10 Yaş Okul Sonrası Ders Destek Grubu, Satranç, Gitar ve Resim Atölyeleriyle birlikte akşamları saat 19:00 - 23:00 arası Çocuk Sineması, Masal ve Drama Atölyeleri” gibi bir çok alanda hizmet sunacak. 

“DENİZLİ’DE YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR”

ANKA Bilim Sanat Yöneticisi Simay Kürtül, okul sonrası çocuklarının gelişimine katkı koymak amacıyla ANKA Bilim Sanatı kurduklarını belirterek şunları söyledi, “Günümüzde kentleşme, teknoloji çılgınlığı ve güvenlik problemleri nedenleriyle çocuklarımızın kendilerini ifade edebilecekleri, sosyalleşebilecekleri ve özgürce oyun oynayabilecekleri alanları daralmış hatta yok olma noktasına gelmiştir. Anka bilim sanat olarak çocuklarımızın oyun oynama, sosyalleşme, kendini özgürce ifade edebilme, bilimsel düşünme, kendi kendine yapabilme, üretme ve kendisini keşfetme gibi en temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri alanı çocuklarımıza sunmayı amaçlıyoruz. Atölyelerimiz, Oyun ve Ders Destek Gruplarımızla çocuklarımızın gelişim düzeylerine uygun etkinlikler yapmayı, sosyal becerilerine katkıda bulunmayı, güvenle oyun oynayabilecekleri ortamı çocuklarımıza sunmayı, sanatsal ve bilişsel etkinliklerle gelişimlerine katkıda bulunmayı ve matematik, fen bilimleri ve sosyal bilimler gibi konularda destekleyici etkinliklerle çocuklarımıza destek olmayı amaçlıyoruz. Ayrıca velilerimizin kendilerine özel vakit ayırmak isteği akşamlarda ise,  çocuklarımızı misafir ederek  Çocuk Sineması, Masal ve Drama atölyelerimizle hem eğlenceli hem eğitici vakit geçirmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (2)
Yusuf YURDAKUL 2 yıl önce
Eğitime farklı bir bakış getireceğinize eminim
Sevim Koç 2 yıl önce
Başarılar diliyorum, programı çok beğendim, özellikle akşam uygulamanız Denizli için ihtiyaç.
sanalbasin.com üyesidir