AYDEP, Bingöl Üniversitesi Senatosu'na tanıtıldı

Kırşehir'de uzaktan eğitimde model olan ve öğrenme hakkını güvence altına alan Ahi Yeterliğe Dayalı Eğitim Yönetim Sistemi (AYDEP), Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya tarafından Bingöl Üniversitesi Senatosu'na tanıtıldı.

EĞİTİM 17.02.2021, 11:57
AYDEP, Bingöl Üniversitesi Senatosu'na tanıtıldı
banner930

KIRŞEHİR (İGFA) - Uzaktan eğitimde model olan ve öğrenme hakkını güvence altına alan Ahi Yeterliğe Dayalı Eğitim Yönetim Sistemi (AYDEP), Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya tarafından Bingöl Üniversitesi Senatosu'na tanıtıldı.  Online olarak gerçekleşen toplantıya Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak ve senato üyeleri katıldı.

AYDEP’in Türk Yükseköğretim sisteminin geleceği için tasarlanmış bir model olduğunu anlatan Rektör Karakaya, AYDEP’in yüz yüze veya uzaktan eğitimde yeterliğe dayanan bir sistem olduğunu da belirtti. Akreditasyon için öngörülen tüm standartları karşılayan bir altyapıya sahip olduğunu ifade eden Rektör Karakaya, “Bu proje bizler için çok önemliydi ve bugün bu projenin hayata geçmiş olması bizleri çok mutlu ediyor. Çözüm odaklı ve işlevsel bir yapıda, düzenli ve sağlıklı işleyen bir sistemle öğrencilerimizin emeklerini koruyoruz" dedi. 

Ahiliğin merkezi olan Kırşehir’de ahiliğin temel ilkeleri arasında yer alan kalitenin AYDEP ile birlikte eğitime de yansıdığını anlatan Prof. Dr. Vatan Karakaya, geleceğe donanımlı ve kaliteli bireyler yetiştirmek için üniversitemizin her alanda yenilikler yapmaya devam edeceğini sözlerine ekledi. Online toplantıda Prof. Dr. Hüseyin Şimşek de söz alarak Bingöl Üniversitesi Senatosuna “AYDEP ve Eğitimde Kalite Güvence Sistemi” konulu sunumunu gerçekleştirdi.  

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir