banner610

banner609

Çözüm Kolejinde Öğrencilere Deprem Eğitimi Verildi

Denizli AFAD ekibi, Çözüm Kolejinde gerçekleşen seminerde olası bir deprem anında ve sonrasında öğrencilere neler yapmaları gerektiğini uygulamalı şekilde gösterdi. Deprem semineri sonrası tatbikatta ise, öğrenciler deprem anında cankurtaran ‘Hayat Üçgeni’ni kurdu, okulu başarılı bir şekilde tahliye ederek toplanma alanında buluştu.

EĞİTİM 26.02.2020, 20:03 Kahraman Kahraman
Çözüm Kolejinde Öğrencilere Deprem Eğitimi Verildi
banner858
banner931

Denizli Çözüm Koleji öğrencileri ve öğretmenlerine yönelik olarak Denizli İl Afet Acil Durum Müdürlüğü ekipleri tarafından deprem semineri verildi.  Öğrenci ve öğretmenlere deprem öncesi, esnasında ve sonrasında yapılması gereken davranışlar uygulamalı olarak öğretildi. Seminerde eğitmenler Ebru Yapan ve Anıl Bakkaloğlu, öğrencilerin sorularını da yanıtladı.

SEMİNER SONRASI TATBİKAT

Seminerin eğitim bölümünün ardından olası bir depremde öğrenci ve öğretmenlerin nasıl davranmaları gerektiği gerçekleşen tatbikatla pekiştirildi. Çalan sirenle öğrenciler ve öğretmenler deprem sırasında sıraların yanına yatarak herhangi bir yıkımdan kurtulmak için "Hayat Üçgeni" kurdu. Çalınan ikinci siren ile de birlikte okulu tahliye etme ve düzenli bir biçimde toplanma alanına ulaşmak için yapılması gerekenler başarıyla gerçekleştirildi.

“DEPREM GERÇEĞİNİ UNUTMAYIN”

Eğitim sonrası öğrencilere seslenen Çözüm Koleji Müdürü Muzaffer Çeven, Türkiye’nin deprem kuşağında yer aldığını ve Denizli’nin birinci derece deprem bölgesi içinde olduğunu hatırlatarak şunları söyledi, “Deprem ülkemiz, kentimiz için her zaman olması beklenen bir afet. Bizler öğrencilerimizi bu konuda bilinçlendirmeliyiz ki hem kendilerini hem de çevrelerindekileri bilinçli bir şekilde korumalılar. Bu kapsamda talebimiz üzerine AFAD görevlileri okulumuza gelerek eğitim verdiler. Aynı zamanda bunu uygulamalı olarak öğrenci ve öğretmenlerimize göstermiş oldular. Başarılı bir eğitim ve tatbikat olduğuna inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir