Denizli’de Korona Direnişini Meslek Liseliler Güçlendirdi

Koronavirüs salgını ile mücadelede mesleki eğitim okulları ön planda yer aldı. Salgın kapsamında 1 yıllık süreçte Denizli’de, 13 okulda toplam 83 farklı kalemde ürün üretildi. Bu süreçte okullar, yaklaşık 9 milyonluk ciro yaparak ekonomiye katkı sağladı.

EĞİTİM 16.03.2021, 16:27
Denizli’de Korona Direnişini Meslek Liseliler Güçlendirdi
banner858

Dünyanın Covid-19 salgını ile pandemi sürecine girmesinin ardından ülkemizde bir yılı aşkın süredir yeni normlarla salgına mücade veriliyor. Salgın mücadelesinde büyük özveri veren sağlık çalışanlarından sonra en çok ismi duyulan mesleki eğitim okulları oldu. Ülke genelinde olduğu gibi Denizli’de mesleki eğitim veren okullar da bu süreçte güçlü bir reaksiyon vererek salgınla mücadele konusunda üretim atağına geçti.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici mesleki eğitim okul müdürleri ile pandemide geçen bir yıllık süreci değerlendi. Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında konuşan Ekici, “Verimliliği ve çeşitliliği artıma adına çalışmalarımız devam ediyor. Meslek liselerimiz pandemide ilk öncelikli ihtiyaçlar olan; dezenfektan, yüzey temizleyiciler, siperlik, maske ve önlükler ürettti. Bir yıllık süreçte okullarımızın ve kurumlarımızın ihtiyacı olan maske ve dezenfektanları dışarıdan almadık. Tüm bunların hepsini mesleki eğitim veren okullarımızın ürettiklerinden temin ettik. Sonraki süreçte de çevre illerden gelen taleplere cevap vererek ürünlerimizi gönderdik. Sayın Bakanımız Ziya Selçuk Beylerde pandemi sürecinden mesleki eğitimlerin başarısını “Meslek Liselerimizi Destan Yazdı” şeklinde dile getirdi. Bu bizim için bir taçtır. Pandemide gücümüzün farkına vardık. Meslek liseleri bu ülke ekonomisi ve sanayisinin itici ve destekleyici gücüdür. Döner sermayelerimiz güçlendikçe yeni fikirler ve üretim alanları için Ar-Ge çalışmalarına daha da öncelik verebileceğiz. Görünürlüğümüzü ve tanınırlığımızı artırarak meslek liselerine olan güveni en üst düzeye çıkaracağız. Tüm insanlık gibi bizlerde eski normlarımıza dönmek için can atıyoruz. Şuna inanıyorum ki; bu günler meslek liselerinin destekleri ile geçecektir” dedi.

Denizli’de mesleki eğitim veren 13 okulda döner sermaye işletmesi kapsamında üretim yapılıyor. 13 okulda toplam 83 farklı kalemde ürünler öğretmenler ve öğrenciler tarafından üretiliyor. Döner sermayeli okullar, yaklaşık 9 milyonluk ciro yaparak ekonomiye katkı sağladı.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir