Denizlili Öğretmenler Avrupa’da Türkiye'yi Temsil Edecek

Vali Necati Bilican Mesleki Eğitim Merkezi “Rehberlikte AB Standartlarına Ulaşıyoruz” isimli projesiyle Avrupa’da eğitim çalışmalarına katılacak.

EĞİTİM 10.09.2021, 16:03 Özkan Tokmak
Denizlili Öğretmenler Avrupa’da Türkiye'yi Temsil Edecek
banner858

Erasmus+ Okul Eğitimi Personel Hareketliliği projesi kapsamında 6 meslek dersi öğretmeni 12-19 Eylül 2021 tarihleri arasında Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de, Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü ve 5 meslek ders öğretmeni ise; 10-17 Ekim 2021 tarihlerinde İspanya’nın Malaga kentinde Mesleki Rehberlik ve Yönlendirme konusunda iş başı eğitim faaliyetlerine katılım sağlayacak. Vali Necati Bilican Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri, önceki yıllarda benzer projelerle Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde iki kez staj imkânı yakalamıştı. Bu kez, Okul Eğitimi Personel Hareketliliği projesiyle meslek dersi öğretmenlerimiz bu imkâna kavuşarak Türkiye adına Denizli’yi yurt dışında temsil edecekler.

 “BU TİP PROJELERLE KAĞIT ÜZERİNDEN PRATİĞE GEÇİLDİĞİNİN GÖSTERGESİDİR”

Söz konusu projenin önemi hakkında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici,“ Ülkemizdeki genç nüfus ve beraberinde getirdiği potansiyel iş gücü en büyük zenginliklerimizden biri. Bu zenginliğimizi sürdürülebilir bir iş akışına oturtabilmek ve doğru iş gücünü doğru sektöre doğru zamanda kanalize edebilmek; en büyük önceliğimiz. 2023 Vizyon Belgesi’nin de en önemli başlıklarından biri olan mesleki rehberlik ve yönlendirme kavramı, hayata geçirilen bu tip projelerle kağıt üzerinden pratiğe geçildiğinin göstergesidir. Projede emeği olan ve ülkemizi Macaristan ve İspanya’da temsil edecek öğretmenlerimize başarılar diliyorum.” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir