banner610

banner609

Kreş Ve Anaokulları Kapanacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uzaktan eğitim kapsamında tüm detayları içeren bir genelge yayımladı. Genelgeye göre; Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kreş, anaokulları ilkokul, ortaokul ve liseler, özel eğitim okulları ve sınıfları, meslek liselerindeki uygulamalı dersler ile özel öğretim kursları kapalı olacak.

EĞİTİM 19.11.2020, 12:36 Kahraman Kahraman
Kreş Ve Anaokulları Kapanacak
banner930
banner931

Milli Eğitim Bakanlığı, koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan yeni kararlar hakkında eğitim alanında tüm detayları içeren bir genelge yayınladı. Genelgeye göre, 4 Ocak Pazartesi gününe kadar Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmî, özel, örgün ve yaygın tüm eğitim öğretim faaliyetlerine uzaktan eğitim ile devam edecek. Tüm okul öncesi kurumlar, kreşler, ilkokul, ortaokul ve liseler, özel eğitim okulları ve sınıfları, meslek liselerindeki uygulamalı dersler ile özel öğretim kursları da bu kapsamda olacak. Ayrıca 31 Aralık 2020’ye kadar yüz yüze veya uzaktan hiçbir sınav yapılmayacak.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Okul bahçesinde nasıl mesafeli oynayacaklarına kadar düşünülmüş bir hazırlıkla beklediğimiz çocuklarımız bir kez daha evlerinde. Biz evde de yanlarında oluruz, eğitime uzaktan da devam ederiz ama onların yeri okul. Lütfen, bu kez kurallara uyalım. Sürecin son bulması elimizde” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)