banner609

ÖĞRENCİLER SİNEMA İLE BULUŞUYOR

Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) arasında sağlanan iş birliğiyle Denizli genelinde ortaokula devam eden öğrenciler sinema ile buluştu.

EĞİTİM 26.10.2017, 17:11 02.07.2019, 12:46
ÖĞRENCİLER SİNEMA İLE BULUŞUYOR
banner858

“Öğrenciler Sinema ile Buluşuyor Etkinliği” İş Birliği Protokolü kapsamında 22 Ekim – 25 Aralık tarihleri arasında ilimizde öğrenimlerini sürdüren toplam 12.617 ortaokul öğrencisi Denizli Teraspark AVM Avşar Sinemasında 1402 kişilik guruplar halinde ücretsiz olarak “Ertuğrul 1890” filmini seyredecek. Etkinliğin ilk gününde İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz öğrenciler ile birlikte “Ertuğrul 1890” filmini seyretti.

Film başlamadan önce etkinlik hakkında değerlendirmelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Öğrencilerimizde ve toplumda milli ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturmak, topluma ve kişiye yararlı olacak temel değerleri gündeme getirerek öğrencilerimizi hayata hazırlamak, kültürel, sosyal ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunmak, öğrencilerin hayal gücünü geliştirmesine imkân sağlamak, anı kültürü oluşturmak ve çevresine daha duyarlı bireyler yetiştirmek amacıyla imzalanan bir protokol kapsamında çocuklarımız sinema ile buluştular. Yaklaşık 9 hafta sürecek olan bu etkinlikte her hafta 1402 öğrencimiz sinemaya gelerek, 7 salonda aynı anda “Ertuğrul 1890” filmini izleme şansı bulacak. Geçmişten geleceğe bir köprü kurma açısında bu etkinliğe büyük önem veriyoruz” dedi.

2017-2018 eğitim-öğretim yılının içerisinde uygulanacak olan program kapsamında; öğrencilerin kişisel gelişimlerini desteklemek kültürel, sosyal ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunmak hedeflenmektedir.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir