Sosyal Kooperatifçilik PAÜ Öğrencilerine Tanıtıldı

Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen Sosyal Kooperatifçilik Tanıtım Projesi kapsamında Denizli’de Valilik tarafından düzenlenen etkinliklerin üniversite ayağında düzenlenen İlham Verenler Söyleşisi’ne Pamukkale Üniversitesi ev sahipliği yaptı.

EĞİTİM 12.10.2018, 10:28 12.10.2018, 10:53
Sosyal Kooperatifçilik PAÜ Öğrencilerine Tanıtıldı
banner858

Ticaret Bakanlığı tarafından geliştirilen Sosyal Kooperatifçilik Tanıtım, Eğitim, Geliştirme ve Uygulama Projesi kapsamında 10-11 Ekim tarihlerinde Denizli’ye gelen Sosyal Koopreatifler Eğitim ve Tanıtım Treni, Denizli Valiliği tarafından düzenlenen bir dizi etkinlik ile başladı. Denizli Tren Garı’nda yapılan karşılama töreninin ardından valilikte yapılan toplantı ile devam eden etkinliklere üniversite ayağında Pamukkale Üniversitesi ev sahipliği yaptı.

Konu ile ilgili yetkin ve uzman kişilerin, akademisyenlerin ve Ticaret Bakanlığı temsilcilerinin oluşturduğu ekip projenin üniversite gençleri ile buluşturulması ve tanıtılması adına düzenlenen İlham Verenler Söyleşisi’nde PAÜ öğrencileri ile bir araya getirildi.

Pamukkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi A Blok Konferans Salonu’nda düzenlenen İlham Verenler Söyleşisi’nde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aylin Çiğdem Köne, Genç İşi Kooperatif Ortakları Mehmet Kuzu ve Levent Kahraman, Idema Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Batat, Ticaret Uzmanı Gökçen Mert Korkmaz konuk edildi.

Kar amacı gütmeden hem modern yaşamda hem de kırsal yaşamda kamusal fayda ve istihdam alanı yaratmak adına ihtiyaç haritasının belirlendiği sosyal kooperatifçilik anlayışının esas alındığı proje, işsizliğin bitirilmesine yönelik atılacak kooperatifsel adımların neler olduğunu ve bu adımların nasıl geliştirilebileceği gibi bilgiler projenin üniversite ayağında yapılan söyleşide PAÜ öğrencilerine aktarıldı.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir