3 Bin Ve 5 Bin Liralık Hibe Desteğinde Tarih Belli Oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan iki ayrı grup halinde verilecek 5 bin ve 3 bin Türk Lirası hibe desteği başvuruları 25 Mayıs itibariyle başladı.

EKONOMİ 24.05.2021, 12:19
3 Bin Ve 5 Bin Liralık Hibe Desteğinde Tarih Belli Oldu
banner858

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası duyurduğu iki ayrı grup halinde verilecek 5 bin ve 3 bin Türk Lirası hibe desteği başvuruları yarın itibariyle başladı. Koronavirüs salgını nedeniyle ticari faaliyetleri olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere verilecek hibe desteği başvuruları, 25 Mayıs’tan itibaren 1 ay boyunca e-Devlet üzerinden yapılabilecek.1.4 milyon esnafa toplamda 4 milyar 622 milyon lira hibe desteği sağlanacak.

Esnaf ve sanatkarlara yönelik destek paketinde birinci grupta kahvehane, kafe, çay bahçesi gibi yerler ile okul ve personel servisleri, düğün salonları, öğrenci yurtları, kantinler, kırtasiyeler, internet kafeler, hamamlar, lunaparklar gibi işletmeler yer alıyor. Sayıları toplamda 235 bine ulaşan bu işletmelere bir defaya mahsus 5 bin liralık hibe ödemesi yapılacak.

İkinci grupta ise bakım, onarım, tamirat, kaporta işleri ile uğraşanlar, seyyar satıcılar, sıhhi tesisatçılar, hırdavatçılar, müzisyenler, oto yıkamacıları, kuru temizlemeciler, oyuncak, kozmetik ve hediyelik eşya satıcıları, camcılar, çilingirler, bakırcılar, kalaycılar, ayakkabıcılar, konfeksiyoncular, tuhafiyeciler, zücaciyeler, kurs işletmecileri yer alıyor. 1 milyon 150 bini aşkın işletmeyi kapsayan vatandaşlara bir defaya mahsus 3 bin lira hibe ödemesi yapılacak. Ayrıca ikinci gruba daha önce yapılan destek ödemelerinden yararlanan lokantalar, pastaneler, dondurmacılar, terziler, berberler, taksici, minibüsçü ve pazarcılar da dahil edildi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir