6 Milyonluk Borca Çağrı Yaptılar

Denizli Gökpınar Vergi Dairesi Müdürlüğü, adreslerine ulaşamadığı mükelleflerin borç tebligatlarını gönderemediği için yerel gazetelerde duyuru yaptı. Yayımlanan listede yaklaşık 17 firma ve şahsın toplamda 6 milyon TL’yi aşan borcu yer alıyor.

EKONOMİ 16.11.2019, 17:57
6 Milyonluk Borca Çağrı Yaptılar
banner930

.Geçtiğimiz günlerde Pamukkale Vergi Dairesinin adreslerinde ulaşamadığı mükelleflerine yaklaşık 5 milyon TL’lik borcu ilana çıkarak duyuru yapmıştı. Denizli’de Gökpınar Vergi Dairesi Müdürlüğü de yerel gazetelerde vergi borcu olan şahıs ve firmaları duyurdu. İlanlarda yer alan adı, soyadı ve unvanları yazılı mükelleflere tanzim edilen vergi ve cezalara ilişkin ihbarnameler adreslerine gönderilmesine rağmen bulunamadıkları nedeniyle bildirilemedi. İlanlarda yaklaşık 17 firmanın toplamda 6 milyon TL borcu yer alıyor. En yüksek borç 474 bin TL iken ise onu 387 bin TL’lik borç takip ediyor.

Mükelleflerin ilan tarihinden başlayarak 1 ay içinde Gökpınar Vergi Dairesine bizzat veya vekalet ederek müracaat etmeleri veyahut taahhütlü mektup veya telgrafla açık adreslerini bildirmeleri halinde kendilerine süre ile kayıtlı resmi tebligat yapılacağı aksi takdirde ilan tarihinden itibaren bir ayın sonunda tebliğ yapılmış sayılacak.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir