Denizli İşkur’dan Müjde! 65 Bin Liraya Kadar Hibe Para Verecek

Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, kendi işini kurmak isteyen engelliler için 65 bin TL’ye kadar ve eski hükümlüler için brüt asgari ücretin 15 katına kadar hibe desteği sağlıyor.

EKONOMİ 19.06.2020, 15:23
Denizli İşkur’dan Müjde! 65 Bin Liraya Kadar Hibe Para Verecek
banner930

Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, kendi işini kurmak isteyen engelliler ve eski hükümlüler ile engellilerin işe uyumlarını ve istihdamlarını sağlayabilir projelere hibe desteği vermeye devam ediyor. İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısında kurul üyelerince uygun bulunan ve komisyon değerlendirmesi sonrasında kaynak tahsis edilmesine karar verilen projelerde; engelliler için 65 bin TL’ye kadar, eski hükümlüler için Brüt asgari ücretin 15 katına kadar hibe desteği sağlıyor. Projeyi hazırlama konusunda desteğe ihtiyacı olan tüm engelli ve eski hükümlü vatandaşları için proje hazırlama aşamasında da İl Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren “Aktif İşgücü Yetiştirme servisi, Engelli İş Koçluğu servisi ve İş Kulüpleri” aracılığı ile destek veriliyor.

Engelli vatandaşlar hazırladıkları projelerini doğrudan Denizli İŞKUR’a teslim edebiliyorlar. Eski hükümlü vatandaşlar ise projesini Adalet Bakanlığı’nın ilgili birimleri (Denetimli Serbestlik Müdürlükleri, Koruma Kurulları gibi) aracılığı ile İl Müdürlüğüne iletilmesi gerekiyor. Eski hükümlünün doğrudan kendisinin yapacağı başvurular dikkate alınmamakta ve proje sahibine iade edilmektedir.

Detaylı bilgi için Denizli çalışma ve iş Kurumu İl Müdürlüğü Aktif İşgücü Yetiştirme servisine şahsen başvuru yapılabileceği gibi www.iskur.gov.tr adresinden de yardım alınabilmektedir.

Kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlü vatandaşlar 08 Haziran 2020-17 Temmuz 2020 tarihleri arasında Denizli İŞKUR’a başvuru yapabilecekler.

                                              

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir