Denizli’de Yer Altına Yatırımın Onayı Çıktı

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Devlet Su İşleri tarafından Denizli’ye 2 yeraltı barajı ile gölet ve sulama ikmali alanı yapılacağını açıkladı. Yatırımların keşif bedeli ise 61 milyon Türk Lirasını bulacak.

EKONOMİ 30.01.2021, 19:01
Denizli’de Yer Altına Yatırımın Onayı Çıktı
banner858

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin’den Denizli için müjdeli haber geldi. Milletvekili Tin, sosyal medyada yaptığı açıklamada, “Denizli’mizde yapılacak olan proje ve yatırımları AK Parti Denizli Milletvekilleri olarak önemsiyor ve yakından takip ediyoruz. Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli‘den bugün güzel haberler aldık. Sayın Bakanımız, Bozkurt ilçemizde yapılması öncelikli planlanan Devlet Su İşleri’nin (DSİ) bazı yatırımlarının ihale edilmesine onay verdi. İhale İzni Onaylanan Projeler;

1- Denizli-Bozkurt Cumalı Yeraltı Barajı Proje Yapımı (Proje Keşif Bedeli 450 Bin TL, Sulanacak Alan 40 Ha)

2- Denizli-Bozkurt İnceler Emirçayı Yeraltı Barajı Proje Yapımı (Proje Keşif Bedeli 350 Bin TL, Sulanacak Alan 40 Ha)

3- Denizli-Bozkurt Emirçay İnceler Göleti ve Sulaması İkmali (Proje Keşif Bedeli 60 Milyon TL, Sulanacak Alan 562 Ha)

Denizlimizdeki toprakların verimini artırmaya, çiftçimizi, üreticimizi projelerimiz ve yatırımlarımızla her zaman desteklemeye devam edeceğiz. Sayın Bakanımız tarafından ihale onayı verilen yatırım ve projelerin Denizlimize, Hambat Ovamıza ve hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir