Denizli’deki Tekstil Firmalarından Çalışanlarına Enflasyon Zammı

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından Eylül ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından Denizli’de önce Tan Tekstil A. Ş.'den ardından Meyteks Tekstil’den işçilerine zam haberi geldi.

EKONOMİ 06.10.2021, 14:17 Özkan Tokmak
Denizli’deki Tekstil Firmalarından Çalışanlarına Enflasyon Zammı
banner858

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından Eylül ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından dün Tan Tekstil’den yapılan açıklamada: “Ülkemizde enflasyon Eylül’de yüzde 1.25 artarken, yıllık bazda yüzde 19,58 oldu. Yaklaşan kış aylarında ısınmak için kullanacağımız doğalgaz ve kömüre çok daha fazla zam geldi. Hepimizin alım gücü düştü. Çalışma arkadaşlarımızın mağduriyetlerini azaltmak için 1 Ekim tarihinden itibaren her personelimize yüzde 10 zam yapılmıştır. Yılbaşında güncel durumlar değerlendirilerek tekrar zam yapılacaktır.” İfadeleri kullanılmıştı.

YILBAŞINDA YİNE ZAM YAPILACAK!

İşçilere enflasyon desteğine Meyteks Tekstil de katıldı. Şirketten yapılan duyuruya tüm çalışanlara yüzde 10 oranında zam yapıldığı, zammın 1 Ekim itibariyle geçerli olacağı belirtildi. Şirketten yapılan açıklama şu şekilde: “Ülkemizde enflasyon Eylül’de yüzde 1.25 artarken, yıllık bazda yüzde 19,58 oldu. Yaklaşan kış aylarında ısınmak için kullanacağımız doğalgaz ve kömüre çok daha fazla zam geldi. Hepimizin alım gücü düştü. Çalışma arkadaşlarımızın mağduriyetlerini azaltmak için 1 Ekim tarihinden itibaren her personelimize yüzde 10 zam yapılmıştır. Yılbaşında güncel durumlar değerlendirilerek tekrar zam yapılacaktır” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir