Denizli’ye 129 Milyon Liralık Geri Ödemesiz Para Dağıttılar

Denizli’de Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) yatırımları desteklemeye devam ediyor. 10. Çağrı kapsamında desteklenen birçok işletme hibe desteklerine 23.03.2021’e kadar başvurabilecek. TKDK Denizli İl Koordinatörü Şakir Çınar, yatırımlara yüzde 40 ila 70 oranında hibe desteği sağladıklarını söyleyerek, bugüne kadar yatırım tutarı 350 milyon TL olan 473 proje ile sözleşme imzalandığını 431 projeye 129 milyon TL hibe ödemesi yapıldığını hatırlattı.

EKONOMİ 22.02.2021, 15:18
Denizli’ye 129 Milyon Liralık Geri Ödemesiz Para Dağıttılar
banner858

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından 10. Çağrı kapsamında desteklenen başlıklar şu şekilde; Süt Üreten Tarımsal İşletmeler, Kırmızı Et Üreten Tarımsal İşletmeler, Kanatlı Eti Üreten Tarımsal İşletmeler, Yumurta Üreten Tarımsal İşletmeler, Süt ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Kırmızı Et ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Kanatlı Eti ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Su Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Meyve ve Sebze Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması. Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar başlığında son başvuru tarihi 16 Mart 2021 iken, Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması İle İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar başlığında proje kabulleri 23 Mart 2021’e kadar devam edecek.

HİBE FIRSATINI KAÇIRMAYIN

Geçtiğimiz hafta göreve başlayan TKDK Denizli İl Koordinatörü Şakir Çınar, bugüne kadar yatırım tutarı 350 milyon TL olan 473 proje ile sözleşme imzalandığını ve tamamlanan 431 projeye 129 milyon TL hibe ödemesi yapıldığını, inceleme aşamasındaki projelerin de en kısa zamanda hayata geçirileceğini kaydetti. Yatırımlara yüzde 40 ila 70 oranında hibe desteği sağladıklarını söyleyen Çınar, “Denizli’nin her bir yanında TKDK desteği ile kurulmuş farklı sektörlere ait yüzlerce örnek proje var. Denizli’de çok farklı alanlarda güzel işler yapan maharetli yatırımcılar var. Verdiğimiz hibeler ile yatırım planlarını hayata geçirmek için buradayız. 10. Çağrı döneminde ülke genelinde 125 Milyon Avro’luk bir bütçe bulunuyor. Bu bütçeden Denizli’yi azami derecede faydalandırmanın gayreti içerisindeyiz. Proje hazırlamak, destek almak isteyen herkesi 10. Çağrı Dönemi’nde bu fırsattan yararlanmaya davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir