FETÖ’den El Konulan Denizli’nin Dev Firması Satışa Çıktı!

1997 yılında kurulan ve kısa sürede başta Denizli olmak üzere Türkiye’nin en büyük süt ve süt ürünleri işleme tesisi haline gelen Aynes Gıda TMSF tarafından satılacak. Geçtiğimiz yıllarda FETÖ soruşturması kapsamında el konulan ve kayyumla yönetilen şirket 12 Ekim’de ihaleye çıkacak.

EKONOMİ 28.08.2021, 12:13 28.08.2021, 12:17 Özkan Tokmak
FETÖ’den El Konulan Denizli’nin Dev Firması Satışa Çıktı!
banner858

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, 5 yıl önce FETÖ soruşturması kapsamında el koyduğu ve kayyumla yönetilen Aynes Gıda'yı satışa çıkartıldı.  Aynes Gıda’nın ve iktisati bütünlüğü için 667 Milyon TL muammen bedel belirlendi. Resmi Gazete’de de yayımlanan ilana göre Aynes Gıda için 12 Ekim’de kapalı zarf ile ihale gerçekleştirilecek.

1997 yılında kurulan ve kısa sürede başta Denizli olmak üzere Türkiye’nin en büyük süt ve süt ürünleri işleme tesisi haline gelen Aynes Gıda TMSF tarafından satılacak. Geçtiğimiz yıllarda  FETÖ soruşturması kapsamında el konulan ve kayyumla yönetilen şirket 12 Ekim’de ihaleye çıkacak.

Resmi Gazete yer alan ilan metinde şu ifadelere yer verildi;

"Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (“Fon”) kayyım olarak atandığı Aynes Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ'ye ait mal, hak ve varlıklar ile sözleşmelerden Fon Kurulu Kararı ile oluşturulan ve satışına karar verilen “Aynes Gıda Ticari ve İktisadi Bütünlüğü”, 6758 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabul Edilmesine Dair Kanun'un 19 ve 20'nci maddeleri ile 5411 sayılı Bankacılık Kanunu'nun 134'üncü maddesi ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Tarafından Ticari ve İktisadi Bütünlük Oluşturan Mahcuzların Satışına İlişkin Yönetmelik (“Yönetmelik”) kapsamında, kapalı zarf ve açık artırma usullerinin birlikte uygulanması suretiyle cebri icra yoluyla haciz, rehin gibi yasal takyidatlardan ari olarak ihale şartnamesinde (“Şartname”) belirtilen kayıt ve şartlarla satışa çıkarılmıştır" 1997 yılında Denizli’ye bağlı Acıpayam İlçesi Aligöz Mevkii’nde üretime başlayan Aynes Gıda, önceliğini kalitesine vererek kapasitesini sürekli olarak arttırmış ve Türkiye’nin önde gelen firmaları arasına adını yazdırmıştı.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir