banner610

banner609

Gayrimenkul Sektöründe ‘Doğaya Dönüş’

11 Mart 2020 tarihinde Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından ‘Küresel Pandemi’ ilan edilmesiyle tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemi süreci birçok sektör gibi gayrimenkul sektörünü de etkiledi. Gayrimenkul sektöründe tercihler ‘Doğaya Dönüş’ teması altında şekilleniyor.

EKONOMİ 04.06.2021, 12:26 Kahraman Kahraman
Gayrimenkul Sektöründe ‘Doğaya Dönüş’
banner930
banner931

Sektörü etkileyen konularla ilgili Gülin Coşkun, “Pandemi sürecinde 1 yılı geride bıraktık. Bu süreç 7’den 70’e herkesi ve her sektörü etkiledi. Panik, kaos ve acı dolu bu dönemi tamamen geride bırakmak en büyük temennim. Bu süre zarfında uygulanan sokağa çıkma ve benzeri kısıtlamalar ile sosyal yaşantımız sekteye uğradı. Aylarca evlerimizde kaldık ve yaşadığımız alanlar bize yetmemeye başladı. İhtiyaçlarımız, düşüncelerimiz ve planlarımız da değişti. Pandemi öncesi stüdyo dairelerin revaçta olduğu bir dönem vardı. Pandeminin etkisiyle balkon ve bahçe kullanımının önemini anladık. Bu sebeple doğaya dönmeye başladık. Daha büyük, daha ferah evler tercih edilmeye başlandı. Bu süreçte yazlığı olan kişiler yazlıklarına taşındı. Pandeminin getirdiği remote (uzaktan) çalışma sistemi ile birlikte evlerde ofis yaratma ihtiyacı duyanlar oldu. Bu yüzden gayrimenkul sektöründe tercihler ‘Doğaya Dönüş’ teması altında şekilleniyor.” şeklinde konuştu.

Gayrimenkul sektörünün 2020 yılı içinde pandemiye rağmen hareketliliğini koruduğuna vurgu yapan Gülin Coşkun şunları kaydetti, “Konut satışlarında 2017’den sonra ilk kez rekor kırıldı. Pandemiye rağmen gelen satış rekorunda, tarihi düşük faizli kredi kampanyaları etkili oldu. Gayrimenkul sektörü pandemi dönemi dahil harekete devam etti. Beraberinde yeni nesil teknoloji imkanlarını da hızlıca ekleyen sektör olumlu yönde ilerlemeye devam ediyor. 2021 yılından da umutluyuz.” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir